Latgales ērģeļu dienas

Latgales vasaras krāšņākais notikums ir klāt!

No 14. līdz 30. jūlijam vairākās Latgales baznīcās notiks krāšņi ērģeļmūzikas svētki – Festivāls Latgales ērģeļu dienas 2017 (LĒD 2017). Jau astoto gadu tas ik vasaru priecē daudzus ērģeļmūzikas cienītājus. Šogad tā ietvaros būs iespēja baudīt septiņus augstvērtīgus koncertus.

Šogad festivālā piedalās vairāki izcili mākslinieki: Juris Vizbulis, Baiba Renerte, Diāna Jaunzeme-Portnaja, Baiba Tilhena, Ruta Birzule, Larisa Carjkova, Renāte Stivriņa, Guna Kise, Lolita Svilāne (Oša), Santa Stivriņa, Jacinta Stivriņa, Simona Radoviča, Jacinta Ciganoviča. LĒD 2017 Īpašie viesi ir temperamentīgā ērģelniece Aija Ziņģīte un Lielās Mūzikas balvas laureāts, sitaminstrumentālists Edgars Saksons.

Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi, kā arī vēlreiz apliecināt to, ka Latgale un Latvija var lepoties ar spožu ērģelnieku saimi. Latgales ērģeļu dienas ir labdarības projekts un ieeja visos tā koncertos ir par ziedojumiem, kuri tiks novirzīti Kārsavas ērģeļu restaurācijai.
Pateicoties video projekcijai koncertos, ērģelnieku spēli varēs vērot tuvplānā. Tāpat, turpinot tradīciju, pēc koncertiem visiem interesentiem būs iespēja vērot instrumentu demonstrējumus, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus, iejūtoties ērģelnieka lomā!

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latgales reģiona attīstības aģentūra, Latvijas Valsts meži, Latgales reģiona pašvaldības un uzņēmēji.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti