Izdevniecība “KALA Raksti” piedāvā divas jaunas grāmatas

Izdevniecība KALA Raksti augusta mēnesī ir izdevusi divas jaunas grāmatas – Nika Vujačiča “Esi stiprs!” un Renē Ležēna “Robērs Šūmanis. Eiropas tēvs”. 

Nika Vujačiča (Latvijas lasītājiem pazīstama no grāmatas “Dzīve bez robežām”) otra grāmata – “Esi stiprs!”
Piedzimis bez rokām, bez kājām un bez iespējas fiziski sevi aizsargāt, Niks Vujačičs bija “terorizētāju sapnis”. Viņš lieliski zina, cik briesmīgi jūtas bērns (vai pieaugušais!), kam dara pāri…
Niku terorizēja tāpēc, ka viņš atšķīrās no citiem bērniem, taču ar laiku viņš iemācījās, ka nav jāspēlē pēc terorizētāja noteikumiem. Nevienam tas nav jādara! Niks Vujačičs iepazīstina ar sistēmu, kā stāties pretī terorizēšanas epidēmijai, kas ir daudz izplatītāka, nekā mums gribētos domāt.

Šī grāmata pastāstīs:
– kā terorizēšanu padarīt par izdevību (jā, tiešām!),
– kā sevī radīt drošības zonu,
– kā izvēlēties nesatricināmas vērtības, kuras neviens terorizētājs nespēs ietekmēt,
– kā tikt galā ar terorizētājiem internetā,
– kā iepazīt savas emocijas un kontrolēt savu reakciju uz tām,
– kā palīdzēt citiem, kam dara pāri,
– kā cīnīties, lai terorizēšanai tiktu pielikts punkts.

Tu esi piedzīvojis vai varbūt tieši tagad piedzīvo, ka tev dara pāri jeb, psiholoģijas valodā runājot, tevi “terorizē”? Tu vari šīm grūtībām stāties pretī! Tevī ir lielāks spēks būt noteicējam pār savām emocijām un dzīvi, nekā tas šķiet pirmajā brīdī. Tu spēj to pašu, ko ir spējis Niks?– cilvēks, kam nav roku un kāju, bet ir “neticami laba dzīve”.

Niks Vujačičs (1982) gan ar sarakstītajām grāmatām, gan uzstāšanās reizēs uzrunā cilvēkus visā pasaulē, mudinot pārvarēt šķēršļus, nekad nepadoties, izvirzīt lielus mērķus un veltīt pūles tam, lai tos sasniegtu. Viņš ir bezpeļņas organizācijas Life Without Limbs vadītājs. Dzimis un audzis Austrālijā, Niks Vujačičs tagad dzīvo Kalifornijā kopā ar sievu un bērniem.

Renē Ležēns “Robērs Šūmanis. Eiropas tēvs”
1950. gada 9. maija notikumi Francijas ārlietu ministru Robēru Šūmani ((1886–1963) uz pasaules skatuves izvirzīja priekšplānā. Šajā dienā īstenojās 20. gadsimta politikas auglīgākā ideja. Robērs Šūmanis svinīgi aicināja Eiropas demokrātiskās tautas no brīvas gribas apvienoties, lai veidotu „likteņu kopību”, kurai vēsturē līdzīgas nav bijis. Uz šo aicinājumu atbildēja sešas valstis. Vēsturnieki šo dienu dēvē par Eiropas Kopienas dzimšanas dienu. 1950. gada 9. maijā Eiropas vēsturē tika atšķirta jauna lappuse. Varbūt arī pasaules vēsturē. Renē Ležēna grāmata stāsta par Robēra Šūmaņa izcilo personību un par to, kā tika nonākts līdz šim vēsturiskajam notikumam.

Grāmatas ievadvārdos Jurģis Klotiņš, iniciators grāmatas izdevumam latviešu valodā, raksta:

Šodien Latvijā un Eiropā ļoti vajadzīga garā bagātu un idejās lielu personību klātbūtne gan politikā, gan citās darbības jomās. [..] Robēra Šūmaņa personība aicina atjaunot demokrātiskas nācijas gribu un prasību pēc krietnuma politikā. Tā aicina “vēlēties vairāk” – vairāk atbildības, atklātības un godprātības. Vēlēties politiķus, kuri nevis nonivelē demokrātiskas nācijas priekšstatu par to, kādam jābūt “tautas kalpam”, bet gan, gluži otrādi, ar savas dzīves un darba piemēru to ceļ.

[..] Grāmata var sniegt iedrošinājumu tiem, kuri šobrīd strādā mūsu Latvijas valsts un tautas labā valsts pārvaldē un citās jomās, tostarp jo īpaši nevalstiskajās organizācijās. Robēra Šūmaņa piemērs palīdz no jauna saskatīt dažādās nozarēs strādājošo darba vērtību un aicina domāt par to, kā konkrētā darbā “kalpot un darīt labu”. Kā grāmatas autoru Renē Ležēnu reiz Francijā, tā arī šodien Latvijā Robēra Šūmaņa personība var iedvesmot dāmas un kungus teikt “jā” darbībai politikā un sabiedriskajā dzīvē. Lai iedvesmo grāmatas galvenā varoņa reiz paustā atziņa: „Mēs visi esam darbarīki, kaut arī nepilnīgi. Providence mūs izmanto, lai piepildītu savas lielās ieceres, kas pārsniedz mūsu saprašanu.”

Grāmatas var iegādāties KALA Raksti mājas lapā www.mieramtuvu.lv vai draudžu grāmatu galdos!

Dace Biltaure

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti