“Domāsim kopā!” līdz gada beigām vēl lekcijas par Latvijas izaugsmes iespējām

Jau piekto gadu Mazajā ģildē, Rīgā, turpinās publisko lekciju cikls “Domāsim kopā!”. Šogad cikla lekcijas ir veltītas Latvijas tematikai, tāpēc arī pasākuma nosaukums nedaudz mainīts – “Domāsim kopā Latvijai!”.

Šī gada otrajā pusgadā kopā ir ieplānotas trīs lekcijas par Latvijas nākotni, kā ari iespējām to pozitīvi etekmēt. Pirmā no tām jau notikusi. Tajā ekonomists Ivars Brīvers stāstīja par “Sudraba ekonomiku” un kultūrvidi. Cikla rīkotāji aicina uz otro lekciju, kas notiks jau šonedēļ. Trešdien, 21. novembrī, pl. 18.30 filozofs Rihards Kūlis iedziļināsies Latvijas, Eiropas un cilvēces  nākotnes perspektīvās un riskos globalizācijas procesu kontekstā. Lekcijas temats būs “Globalizācija – 21. gadsimta utopija”.

Lekcijas ir populārzinātniskas un publiskas. Pēc katras lekcijas ir ieplānots laiks arī jautājumiem un diskusijai. Tajās ar savu redzējumu uzstājas Latvijā pazīstami lektori un augstskolu mācību spēki. Viņi dalās domās ar klausītājiem par būtiskām problēmām Latvijā un pasaulē mūsdienās, par to, kā tās būtu jārisina, domājot par Latvijas valstiskumu, tautsaimniecību, kultūras savdabību un ilgtspējīgu attīstību. Cikla idejas autors Latvijas Universitātes vadībzinātņu doktors Andrejs Mūrnieks skaidro, ka tikšanos mērķis ir panākt, lai nenotiktu norobežošanās “nelielās akadēmisku speciālistu vai žurnālistu un politiķu grupiņās, kas kļūst par ekspertiem visās jomās, bet sabiedrības, zinātnes un kultūras problēmas apspriest publiski”.

Iespēju robežās lektoru priekšnesumi un diskusijas tiek filmētas un ievietotas portālā www.atjaunotne.lv. Atsevišķos gadījumos ar lektoru piekrišanu tiek ievietotas arī lekciju prezentācijas. Tās izmantojot, ir nepieciešams atsaukties uz konkrēto pasākumu un lektoru.

Nākamā lekcija paredzēta 12. decembrī.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti