Nedēļas nogalē ekumeniskais dievkalpojums, palīgbīskapa konsekrācija un atvadas no nuncija

Šo sestdien, 4. maijā, tiks atzīmēta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena. Šajā dienā notiks tradicionālais ekumenisks dievkalpojums, lai pateiktos par mūsu valsti un tās neatkarību, kā arī lūgtu svētību Latvijas un tās iedzīvotāju nākotnei. Dievkalpojumā piedalīsies un klātesošos uzrunās Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Hanss Martins Jensons,  Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns un pareizticīgo bīskaps Jānis Sičevskis. Ekumeniskais dievkalpojums norisināsies plkst. 9 Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē.

Savukārt Rīgas Domā pl. 16 norisināsies Rīgas arhidiecēzes palīgbīskapa Andra Kravaļa konsekrācijas dievkalpojums. Šajā notikumā aicināti dalību ņemt visi, ne tikai ielūgumus saņēmušie, lai būtu klāt un lūgtos nozīmīgajā brīdī. Ja nav iespējas piedalīties klātienē, dievkalpojums video tiešraidē būs redzams Katolislv un Radio Marija Latvija Facebook kontos, kā arī Katoļu Mediju centra YouTube kontā (https://www.youtube.com/watch?v=1JHPI5IZfTUhttps://www.youtube.com/watch?v=LmjqSoPcyIg). Audiotiešraidi nodrošinās Radio Marija Latvija (www.rml.lv; Rīgā FM 97,3; Liepājā FM 97,1; Krāslavā FM 97,0; Valkā FM 93,2; aplikācijā – Radio Marija Latvija).

Šajā nedēļas nogalē Rīgā notiks vēl viens būtisks dievkalpojums. Svētdien, 5. maijā, savu atvadu Svēto Misi Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē svinēs bijušais apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Pedro Lopess Kintana. Savu misiju Baltijas valstīs viņš ir beidzis un turpmāk kalpošanu turpinās Austrijā.

Visi dievkalpojumi ir atvērti ikvienam interesentam. Ekumenisko dievkalpojumu 4. maijā tiešraidē varēs skatīties arī Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā. Visus trīs dievkalpojumus translēs Radio Marija Latvija.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Adventa rekolekcijas

Rekolekcijas: “Dievs nevar būt par Tēvu nevienam, kam Baznīca nav par māti” (Sv. Ciprians). Kas ir Baznīca? Vai ārpus Baznīcas ir iespējama

Lasīt vairāk »