Festivālā “Lampa” sarunas piedāvās arī Katoļu ģimnāzija un Svētā Lūkasa atbalsta biedrība

28. un 29. jūnijā – jau piekto gadu Cēsu pils parkā norisināsies sarunu festiuvāls “Lampa”, kurā notiks sarunas, diskusijas un notikumi par dažādiem Latvijai, Eiropai, pasaulei, kā arī katram indivīdam būtiskiem jautājumiem. Šī gada “Lampas” diskusiju centrā būs sarunas par drosmi.

Festivāla programma ir plaša – divu dienu laikā notiks vairāk nekā 350 pasākumi, piedalīsies vairāk nekā 300 nevalstiskās organizācijas, valsts pārvaldes iestādes, uzņēmēji, mediji, augstskolas, pašvaldības, ārvalstu vēstniecības un starptautiskās organizācijas, kā arī aktīvi indivīdi.

Festivālā piedalīsies arī ar katoļu Baznīcu saistītas organizācijas un priesteri. Tā 28. jūnija vēlā vakarā – pl. 21.30 uz Dzirksteles skatuves notiks saruna “Bijušais ieslodzītais mums blakus – pagriezt vai nepagriezt muguru?”, kuru rīkos Svētā Lūkasa atbalsta biedrība. Latvijas cietumos ir ap 3500 ieslodzīto, vairāk kā puse tur nokļūst atkārtoti. Apmēram 1500 katru gadu tiek atbrīvoti. Kas ar viņiem notiek pēc tam? Diskusijā eksperti un brīvprātīgie, kuri ikdienā strādā ar cilvēkiem pēc ieslodzījuma, mēģinās skaidrot, kāpēc ir tik grūti sākt jaunu dzīvi pēc ieslodzījuma un kādas resocializācijas iespējas ir pieejamas. Tiks arī aktualizēts jautājums par katra līdzatbildību pilsoniskas un iekļaujošas sabiedrības veidošanā.

Savukārt Rīgas Katoļu ģimnāzija 29. jūnijā no pl. 17 līdz 18 organizēs diskusiju “Skolā iet(i) man gribas!”. Tajā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kādai būtu jābūt skolai, lai jaunieši to vēlētos apmeklēt; kādu mācību saturu un formu grib jaunieši; kādus skolotājus vēlas jaunieši; kādām jābūt attiecībām skolā, lai skola nekļūtu par biedu. Diskusija balstīsies uz skolēnu veikto pētījumu par skolu, mācību saturu, skolnieku attiecībām ne tikai Rīgas Katoļu ģimnāzijā, bet arī ārpus tās. Uz skolnieku  jautājumiem atbildēs Rīgas Angļu ģimnāzijas direktore Maija Kokare, Rīgas Mūzikas internātvidusskolas direktore Vēsma Grugule un Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Diskusija notiks uz “Swedbank” izglītības skatuves.

Tāpat “Lampā norisināsies divas sarunas, kurās piedalīsies divi priesteri. Bruknas “Kalna svētību kopienas” vadītājs priesteris Andrejs Mediņš 28. jūnijā pl. 18.30 piedalīsies Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotajā diskusijā “Vieni precas, citi ne. Juridiskā izsargāšanās ar un bez gredzena”. Saruna norisināsies Tiesiskuma teltī. Pasākuma aprakstā lasām: “Iemesli, kāpēc pāris nolemj precēties vai tieši pretēji – nereģistrēt attiecības, katram ir savi. Katra pāra izvēle un tiesības izvēlēties, jo visupirms tas ir stāsts par cilvēku iekšējo pasauli. Taču katram ir arī sava izpratne un pieredze – un tas attiecas gan uz precētiem, gan neprecētiem pāriem – kā viņi rūpējas par savu attiecību kopšanu, emocionālo atmosfēru, jūtu pasauli, fizisko un garīgo veselību, finansiālo pamatu un, protams, arī juridisko drošību. Kā rast līdzsvaru un nesalaist visu dēlī? Kā savā Mīlestības formulā savienot visus būtiskos elementus – ne tikai emocionālos, bet arī racionālos?”

Savukārt 29. jūnijā pl. 13 Rīgas Stradiņa universitātes rīkotajā diskusijā “Kā, esot politikā, “neaiziet pa pieskari”: politiķa psihosomatiskā analīze” piedalīsies Siguldas, Krimuldas, Inčukalna un Mālpils draudzes prāvests Rihards Rasnacis. “Sabiedrības izbrīnu izraisoša uzvedība nebūt nav raksturīga tikai popzvaigznēm un ekscentriskiem biznesmeņiem. Arī mūsu tautas priekšstāvji bieži sagādā pārsteigumus ar savu uzvedību un izteikumiem, tiklīdz viņi nonāk sabiedrības uzmanības centrā. Diskusijā analizēsim ekscentriskākos mūsu laiku politiķus un meklēsim atbildi uz jautājumu: kas un kāpēc notiek ar cilvēku un viņa politisko, morālo, reliģisko un sabiedrisko kompasu, nonākot politisko notikumu centrā?” rakstīts sarunas anotācijā.

Ieeja festivālā būs bez maksas. Papildu informācija par pasākuma programmu, tā dalībniekiem, kā arī praktiskas norādes par iespējām atstāt stāvvietā mašīnu, karte ar skatuvju izvietojumu pieejama mājaslapā: www.festivalslampa.lv.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti