Pāvests paziņo 2022. gada Pasaules Jauniešu dienu tēmu

Nedēļas nogalē pāvests Francisks jauniešiem, kuri Romā bija pulcējušies, lai piedalītos Pontifikālā Laju, ģimenes un dzīvības dikastērija organizētajā XI Starptautiskajā Jauniešu forumā, paziņoja 2022. gadā Lisabonā gaidāmo Pasaules Jauniešu dienu tēmu. Pāvests kā pasākuma moto ir izvēlējies vārdus no Lūkas evaņģēlija: “Marija cēlās un steigšus aizgāja.” (Lk 1, 39)

Tāpat pāvests paziņoja arī nākamo divu gadu Jauniešu dienu tēmas. Kā ierasts, Jauniešu diena lokālā līmenī tiek atzīmēta Pūpolu svētdienā. Nākamgad Jauniešu dienu tēma būs: “Jaunekli, es tev saku: celies augšām!” (Lk 7, 14). Savukārt 2021. gadā dienas temats būs: “Celies! Es tevi ieceļu par liecinieku tam, ko tu redzēji” (sal. Apd 26, 16).

“Neignorējiet Dieva balsi, kas jūs aicina celties un sekot pa tiem ceļiem, kurus viņš jums ir sagatavojis. Tāpat kā Marija un kopā ar viņu esiet ik dienu viņa prieka un mīlestības nesēji. Marija cēlās un steigšus gāja apmeklēt savu radinieci. Vienmēr gatavi, vienmēr steigā, bet nekad noraizējušies,” jauniešiem sacīja Francisks.

Lisabonā notiks nu jau 37. Pasaules Jauniešu dienas. Šogad Jauniešu dienas norisinājās Dienvidamerikas valstī Panamā. Uz tām devās arī jaunieši no Latvijas. Pasākuma noslēgumā pāvests paziņoja, ka pēc trim gadiem jauniešus no dažādām pasaules valstīm uzņems Portugāles galvaspilsēta Lisabona.

LRKB IC; Foto: Rihards Rasnacis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti