Baznīcas sociālās mācības kompendijs latviešu valodā tagad arī elektroniskā versijā

Šopavasar izdevniecība “Vox Ecclesiae” latviešu valodā sagatavoja un izdeva Baznīcas sociālās mācības kompendiju. Kompendija latviešu izdevumu atvēra Vatikāna Cilvēka integrālās attīstības dikastērija prefekts kardināls Pīters K. A. Turksons, kurš šī gada maijā viesojās Latvijā. Savukārt tagad kompendijs latviešu valodā ir pieejams arī elektroniskā versijā.

Vatikāna Cilvēka integrālās attīstības dikastērija oficiālajā mājaslapā www.humandevelopment.va norādīts, ka “Vox Ecclesiae” sagatavotais tulkojums tagad ir pieejams arī elektroniski mājaslapas www.vatican.va sadaļā “Resource library” (“Testi fondamentali” – itāļu valodā). Līdz ar latviešu tulkojuma iznākšanu tagad Baznīcas sociālās mācības kompendijs ir pieejams kopumā 18 pasaules valodās.

Vatikāna Cilvēka integrālās attīstības dikastērija viens no mērķiem ir nodrošināt Baznīcas sociālās mācības pieejamību dažādās valodās, tādā veidā veicinot cilvēka integrālo attīstību, kā arī to, lai šī mācība tiek integrēta sociālās, ekonomiskajās un politiskajās attiecībās un tās arvien vairāk sekotu Evaņģēlijā ietvertajam vēstījumam.

Jau ziņots, ka kompendiju latviešu valodā laikā no 2016. līdz 2019. gadam sagatavoja izdevniecības “Vox Ecclesiae” darba grupa, kas pirms tam strādāja arī pie Vatikāna II koncila dokumentu pirmā latviešu izdevuma, profesores Žanetes Narkēvičas Dr. phil. vadībā. Darba grupā strādāja tulkotāja Astra Feldmane, redaktors un izdevuma maketa veidotājs Arturs Hansons, teoloģiskais redaktors profesors Pauls Kļaviņš Dr. theol., zinātniskie konsultanti profesore Baiba Brūdere Dr. theol. un profesors Modris Lācis Dr. theol.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti