“Kānas” vasaras sesijā Karostā rekordliels dalībnieku skaits – 22 dažādu konfesiju ģimenes

Kopienas “Chemin Neuf” ģimeņu misijas “Kāna” vasaras sesija norisinājās kopienas mājā Liepājā, Karostā no 21. līdz 27. jūlijam. Kā pastāstīja tās vadītāji Ieva un Varis Kārkli, ieskaitot kalpotājus un bērnus, sesiju izdzīvoja 178 cilvēku. Sesijā piedalījās 12 katoļu, 8 luterāņu un 4 baptistu pāri no Rīgas, Liepājas, Aizputes, Siguldas, Olaines, Jelgavas, Salaspils, Ikšķiles, Jūrmalas un citām Latvijas pilsētām.

“Tas mums bija liels izaicinājums, jo tik daudz cilvēku uzņemt un izguldīt kopienas mājā nevaram, taču Dievs darīja brīnumus un pavisam negaidīti saņēmām telpas gan nakšņošanai kalpotājiem, gan mazo bērnu pieskatīšanai. Piemēram, mums savas telpas izīrēja centrs “Cerība” bērniem Karostā. Pat vietējie brīnījās, ka esam saņēmuši atļauju tur darboties, jo parasti centrs savas telpas, turklāt vēl vasarā, nevienam neizīrē,” stāsta Ieva. Bērni vecumā no deviņiem gadiem devās uz nometni Lēnu Svētās Trīsvienības katoļu draudzes īpašumā, par ko kopiena ir pateicīga tās prāvestam Vjačeslavam Bogdanovam. Kamēr vecāki soli pa solim piedzīvoja ūdens pārvēršanu vīnā, viņu jaunākās atvases turpat Karostā pieskatīja kalpotāji.

Kā jau katra sesija, arī šī nesa augļus. Uz Kānas vasaras sesiju ierodas visdažādākie pāri – gan tādi, kuru laulības dzīvē viss ir kārtībā, gan tādi, kuri izdzīvo dziļu krīzi, gan aktīvi kristieši, gan tādi, kas no Baznīcas vēl atrodas tālu, taču Jēzus ļauj piedzīvot šo Kānas brīnumu ikvienam sesijas dalībniekam. “Sākumā vairāki pāri izturējās rezervēti un atturīgi, varēja redzēt, ka viņi ir noslēgti pret notiekošo, taču beigās tie bija tieši viņi, kuri dalījās par vislielākajiem brīnumiem; par to, kā Dievs viņiem individuāli un kā pārim pieskārās sesijas laikā. Viņi atvērās, sāka smaidīt un pat vizuāli izmainījās,” liecina Ieva.

Viņa uzsver, ka šajā sesijā pāriem ir būtiski, ka viņu bērnus pieskata, jo tas ļauj viņiem no jauna izdzīvot, ka savstarpējās attiecības var izvirzīt priekšgalā. Jaunākajam sesijas bērnam, piemēram, bija seši mēneši, un mamma viņu pirmo reizi atstāja svešu cilvēku rokās, atzīstot, ka ir pārsteigta, cik labi mazulis iejutās, ļaujot mammai un tētim izdzīvot katru piedāvāto soli. Daudz vecāku arī atzina, ka tādā veidā bērni piedzīvojuši pozitīvu atdalīšanos, un citu pieaugušo un bērnu iepazīšana viņu divgadīgajām un trīsgadīgajām atvasēm ir nākusi tikai par labu. “Jā, vecāki dalījās, ka ikdienā viņiem nav laika vienam priekš otra, jo aizņem rūpes par bērniem. Te viņi varēja izdzīvot svarīgas satikšanās ar otru un Dievu. Pāri piedzīvoja dziļu izlīgšanu un piedošanu,” priecājas Ieva.

Interese par Kānas sesiju šogad bija tik liela, ka diemžēl astoņiem pāriem dalību vajadzēja atteikt, jo vietu skaits ir ierobežots. Taču Ieva un Varis piebilst, ka viņiem apsolīts, nākamgad sesijai viņi varēs piereģistrēties pirms oficiālās pieteikšanās. Lai ieplānotu savu atvaļinājumu Kānas sesijā, jau no septembra varēs uzzināt tās datumus mājas lapā www.kana.lv, taču reģistrācija sāksies no aprīļa. Sīkāka informācija pa tel. 29110068 (Ieva).

Evija Puķe-Jansone; Foto: Agate Budņika

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti