1. oktobrī Baznīcā sāksies Ārkārtējais misionārais mēnesis

Otrdien, 1. oktobrī Baznīcā sāksies Ārkārtējais misionārais mēnesis. Jau kopš 1926. gada oktobra priekšpēdējā svētdiena tiek veltīta Baznīcas misionārajam darbam. Šai dienai pāvesti sagtavo arī īpašu vēstījumu. Šī gada 30. novembrī apritēs 100 gadi kopš pāvesta Benedikta XV apustuliskās vēstules “Maximum Illud” publicēšanas, ar kuru viņš vēlējās piešķirt jaunu Evaņģēlija sludināšanas sparu. Tāpēc pāvests Francisks izsludināja 2019. gada oktobri par Ārkārtējo misionāro mēnesi, un šī gada Pasaules Misiju dienas vēstījuma, kā arī visa mēneša tēma ir: “Kristīti un sūtīti: Kristus Baznīcas misija pasaulē.”

Misionārajam mēnesim iesākoties, otrdien, 1. oktobrī Svētā Pētera bazilikā Romā pāvests vadīs īpašas vesperes, pirms kurām būs iespēja piedalīties lūgšanā, kā arī ieklausīties liecībās. 7. oktobrī Santa Maria Madžore bazilikā Romā notiks starptautiska Rožukroņa lūgšana Misionārā mēneša ietvaros. To vadīs Radio Marija Pasaules ģimene, un lūgšana tiks translēta gandrīz 80 radio stacijās visā pasaulē. Priekšpēdējā oktobra svētdienā, 20. oktobrī, kad tiek atzīmēta Pasaules misionārā diena, pāvests Francisks Svētā Pētera laukumā Romā svinēs Svēto Misi.

Gatavojoties Ārkārtējam misionārajam mēnesim, Tautu Evaņģelizācijas kongregācija un Pontifikālā Misiju padome, konsultējoties ar kristiešiem visā pasaulē, sagatavoja ceļvedi, piedāvājot ikvienam izdzīvot Misionāro mēnesi. Ceļvedī ir iekļauti Evaņģēlija, liecību un pārdomu teksti katai šī gada oktobra dienai. Teksti latviešu valodā tiks publicēti katru dienu portāla www.katolis.lv sadaļā “Rubrikas”. Materiāliem būs pievienota saite uz Radio Marija Latvija sagatavoto audio materiālu.

“Misiju mēnesis ir brīnišķīgs laiks, lai pārdomātu, kāda ir Baznīca, vai tā allaž ir gatava iet pie visām tautām, pie ikviena cilvēka, lai pasludinātu Labo vēsti? Kā Baznīca to dara? Kā tas būtu jādara? Domājot par Baznīcas misionāro aicinājumu, tev ir lieliska iespēja pārdomāt, kā šajā misijā iesaisties tu. Vai Tev rūp dvēseļu pestīšana? Kā Dievs tevi aicina tavā vidē saskaņā ar tavu aicinājumu būt par misionāru tiem, kuru vidū Dievs tevi sūta? Atbildi uz šiem jautājumiem tu vari gūt personīgā sarunā ar Dievu un iepazīstot Baznīcas mācību. Pirmo tu vari praktizēt lūgšanā, otro – lasot. Lasi Katehismu, Baznīcas sociālās mācības kompendiju, Vatikāna II koncila dokumentus: “Lumen Gentium”, “Ad Gentes”, “Nostra Eatate”, “Gaudium et spes”, “Evangelii Nuntiandi”, “Redemptoris Missio”, kā arī “Deus Caritas est”, “Evangelii Gaudium”. Visus šos dokumentus var atrast latviešu valodā,” iesaka priesteris Pēteris Skudra, Radio Marija Latvija programmas direktors.

Radio Marija Latvija aicina kopā izdzīvot Ārkārtējo Misionāro mēnesi Par šo tēmu varēs padziļināti uzzināt priestera katehēzēs, radio rīta cēlienos, kā arī citos raidījumos. Tiem, kam nebūs iespējas noklausītes raidījumus, katolis.lv ik nedēļu piedāvās raidījumu apkopojumus ar saitēm uz izskanējušajiem raidījumiem.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti