Miris Teterevu fonda dibinātājs Boriss Teterevs

Aizvadītajā sestdienā, 21. septembrī, mūžībā devies filantrops, Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājs Boriss Teterevs. Fonds vairāku gadu garumā atbalstīja arī vairākas Katoļu Baznīcas kopienu un organizāciju iniciatīvas, piemēram, māsu kalpoņu projektu maznodrošināto ģimeņu bērniem, zupas virtuvi, Krāslavas “Caritas”’grupu, kā arī citus labdarības un kultūras projektus.

B. Teterevs dzimis Rīgā 1953. gada 5. novembrī,mācījies Rīgas 10. vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā. Pēc absolvēšanas deviņus gadus praktizējis Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. Līdz 2008. gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs, ziņo Borisa un Ināras Teterevu fonds.

2010. gadā Teterevu pāris Ināra un Boriss dibināja ģimenes labdarības fondu. B. Teterevs ir saņēmis vairākus apbalvojumus – Ministru kabineta Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, Triju Zvaigžņu ordeni. Viņš kļuva par Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoru, Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas Goda biedru un Latvijas Zinātņu Akadēmijas Goda locekli.

B. Tetereva piemiņai veltīts publisks dievkalpojums notiks trešdien, 2. oktobrī, pl. 15 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē. Dievkalpojumu vadīs Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Tuvinieki aicina nenest ziedus un vainagus. Gan dievkalpojuma laikā, gan arī pēc tam līdz pl. 18 katedrālē būs iespēja iedegt svecīti, kopīgi kavēties domās un muzikālos priekšnesumos, tā godājot B. Tetereva piemiņu.

LRKB IC; Foto: Borisa un Ināras Teterevu fonds

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti