Svētdien tiks atzīmētā Vispasaules migrantu un bēgļu diena

Šo svētdien, 29. septembrī, tiks atzīmēta Vispasaules migrantu un bēgļu diena. Šai dienai pāvests Francisks ir veltījis vēstījumu, kura tēma ir: “Runa nav tikai par migrantiem.” Apakšvirsrakstā pāvests ir izvēlējies vārdus – ir runa arī par mūsu bailēm. Šī gada vēstījumā pāvests ne tikai uzsver vājos punktus, bet arī no jauna apgalvo, ka neviens nedrīkst justies kā no sabiedrības izstumtais, lai tas būtu pilsonis, kas konkrētajā valstī dzīvo jau ilgu laiku vai arī pavisam nesen ir ieradies.

Vispasaules migrantu un bēgļu dienu Baznīcā atzīmē jau kopš 1914. gada. Un tās mērķis ir paust Baznīcas bažas par tiem neaizsargātajiem cilvēkiem, kas atrodas kustībā, kā arī lūgties par izaicinājumiem un veicināt apziņu par miogrācijas piedāvātajām iespējām.

29. septembrī pāvests Svētā Pētera laukumā Romā svinēs Svēto Misi Vispasaules migrantu un bēgļu dienas nodomā, kā arī aicina ikvienu pievienoties lūgšanai šai nodomā. Mums jālūdzas par sevi, par savām bailēm, par visu cilvēci, par mūsu kopīgajām ilgām veidot labāku pasauli.

Vēstījumā pāvests norāda, ka ekonimiski attīstītajās zemēs, kur attīstās “vienaldzības globalizācija”, migranti un bēgļi tiek izstumti no sabiedrības, uz viņiem skatās ar aizdomām un uzskata par sociālo problēmu cēloņiem. Šī attieksme ir kā trauksmes zvans, kas brīdina par sabiedrības morāles lejupslīdi. Bet tieši tāpēc migranti, bēgļi, kā arī visi citi sabiedrības vismazāk aizsargātie cilvēki var kļūt par aicinājumu mums atgūt kristīgās būtības svarīgākās dimensijas. Tieši tāpēc runa nav tikai par migrantiem, bet arī par mums, jo, “rūpējoties par viņiem, augam arī paši; ieklausoties viņos, ļaujam izpausties arī tai mūsu daļai, ko parasti varbūt slēpjam, jo mūsdienās to nenovērtē,” raksta pāvests. Pāvests vēstījumā skaidro, ka runa nav tikai par migrantiem, bet par mūsu bailēm, tuvākmīlestību, cilvēciskumu, par to, lai neviens netiktu atstumts un izslēgts, par pirmās vietas ierādīšanu pēdējiem, par visu personu un visiem cilvēkiem, par Dieva un cilvēka “pilsētas” veidošanu.

“Mīļie brāļi un māsas, atbildi uz mūsdienu migrācijas izvirzītajiem izaicinājumiem var apkopot četros darbības vārdos: pieņemt, aizstāvēt, attīstīt, integrēt. Bet šie vārdi neattiecas tikai uz migrantiem un bēgļiem. Tie pauž Baznīcas misiju attiecībā uz visiem, kas atrodas perifērijās, kuri ir jāuzņem, jāaizstāv, jāpalīdz attīstīties un jāintegrē. Ja pielietosim praksē šos darbības vārdus, dosim savu ieguldījumu, lai veidotu Dieva un cilvēku pilsētu, veicināsim jebkura cilvēka integrālo attīstību un palīdzēsim visai pasaules kopienai tuvoties ilgtermiņa attīstības mērķim, ko pretējā gadījumā sasniegt būs sarežģīti.”

LRKB IC; Foto: Flickr.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti