Pirms gada Latvijā sākās darbs pie Svētā Jēkaba ceļa izveides

Pirms gada, 8. janvārī, Latvijā oficiāli sākās darbs pie Svētā Jēkaba ceļa, kas ved uz Spānijas svētvietu Santjago de Kompostela, izveides mūsu valsts teritorijā. Šajā dienā tika izveidots nosaukums „Camino Latvia“ un tāda paša nosaukuma Facebook profils, kurā var uzzināt aktualitātes par ceļa izveidi Latvijā. Tāpat 2019. gada 8. janvārī tika izviedota Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija, tās mājaslapa un e-pasta adreses.

Trīs dienas pirms 2019. gada 8. janvāra no Lietuvas ceļa veidotājiem tika saņemta vēsts, ka viņi arodas pie Latvijas robežas. Rūpēs par to, lai ceļš nenoslēdzas Žagarē, entuziastu pulciņš no Latvijas pārņēma stafeti no lietuviešiem. Gada laikā, veidojot ceļu, asociācijas paŗstāvji kopā ar draugiem, atbalstītājiem, kā arī vietējiem iedzīvotājiem ir veikuši vairāk nekā desmit izpētes pārgājienus. Dažus posmus mazākās grupās ceļinieki ir nogājuši arī vairākkārt – no Garkalnes līdz Žagarei un pretējā virzienā, dažādos gadalaikos, ar nakšņošanu un naktsmāju apzināšanu.

Aizvadītā gada 4. jūnijā Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē asociācija saņēma svētību ceļa viedošanai, bet pēc nedaudz vairāk nekā mēneša, 25. jūlijā, pēc pārgājiena no Mārupes līdz Vecrīgai turpat pie Svētā Jēkaba katedrāles tika svinēta svētā Jēkaba diena un bruģī tika atklāta pirmā gliemežvāka zīme Latvijā. Šī zīme ir Svētā Jēkaba ceļa simbols. Savukārt 12. decembrī Krimūnās, Dobeles novadā, tika ierakts pirmais ceļa marķējuma stabs, uz kura arī ir atainots gliemežvāks.

Šajā laikā asociācija Latvijā dažādos veidos ir popularizējusi Svētā Jēkaba ceļu, rīkojot stāstu vakarus, apciemojot pašvaldības un citas institūcijas, kā arī piedaloties Baznīcu nakts pasākumos.

Patlaban, ņemot vērā labvēlīgos laika apstākļus, darbs pie ceļa marēķēšanas turpinās, lai pavasarī vai vasarā uz Santjago varētu doties par marēķētu ceļu no Rīgas. Jau tagad svētceļniekiem ir iespēja Svētā Jēkaba katedrālē saņemt Latvijā izgatavotu svētceļnieka pasi, kurā ceļā uz Santjago svētcēlnieks saņem zīmogus.

LRKB IC; Foto: Camino Latvia

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti