Sāksies nodarbību cikls „Uzplaukt kā sievietei“

Pirmdien, 13. janvārī, Rīgā, Svētās Ģimenes mājā sāksies 11 nodarbību cikls “Uzplaukt kā sievietei”. Reizi divās nedēļās sievietēm būs iespēja divu ar pusi stundu garumā būt kopā, klausīties lekcijas, piedalīties dažādos vingrinājumos, strādāt grupās.

Nodarībās tiks apskatītas tādas tēmas kā: emocijas un to atpazīšana; drosme dzīvot, būt šeit un tagad; pārmaiņas dzīvē kā izaugsmes resurss; mana identitāte; ķermenis, psihe, dvēsele (psihosomātika); lēmumu pieņemšana; mani resursi un ierobežojumi; dzīves jēga un vērtība; attiecības; mans auglības cikls, uzturs, aktivitāte, atpūta; dzīves svinēšana.

Kursu vadīs Sandra Armaneva, pedagoģijas maģistrs, ģimeņu konsultants pedagoģiski psiholoģiskos jautājumos, geštaltterapeite apmācībā ar specializāciju ģimeņu un pāru terapijā. Nodarbību vadīšanā palīdzēs Lāsma Upeniece, diplomēta modes māksliniece, studējusi teoloģiju Latvijas Bībeles centrā un Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā (RARZI), kā arī Baiba Stikute, sertificēta vecmāte, auglības atpazīšanas metožu instruktore, ekonomikas maģistre, RARZI pastorālās konsultēšanas maģistrante, piecu dēlu māmiņa un sieva diakonam Dainim, kopā ar vīru organizē un vada nodarbības pāriem.

Kursa vadītāja stāsta, ka tikšanos mērķis ir padziļināt zināšanas par dažādām tēmām, pieskaroties tām ne tikai intelektuāli, bet arī personīgi, izdzīvojot tās caur Svēto Rakstu meditācijām, kopā būšanu un dalīšanos piedzīvotajā. „Šīs tikšanās ir tām sievietēm, kuras grib gūt atbalstu, izdzīvojot kopā būšanas brīdi ar citiem, dalīties savā pieredzē, atbalstīt otru, gūt iespēju vairāk saprast sevi, savas attiecības ar Dievu un cilvēkiem,“ uzsver S. Armaneva.

B. Stikute, kas ir viena no cikla idejas autorēm, stāsta, ka vakari sievietēm ir izlūgts projekts. „Jau pērn pēc dažu sieviešu iniciatīvas, kas jautāja, kāpēc protestantiem ir sieviešu vakari, bet katoļiem nav, noorganizēju vairākus sieviešu vakarus, kas bija visnotaļ labi apmeklēti un izdevušies. Pēc tiem man bija divi secinājumi. Pirmkārt, es viena nevaru un negribu šo projektu vadīt, bet tikai iesaistīties. Otrkārt, sastapu tik daudz meiteņu un sieviešu, kas ir nomāktas, pat depresīvas, nespēj sevi pieņemt, nespēj atrast savu vietu dzīvē utt. Tālāk atstāju šo visu lūgšanā, reizi pa reizei atkal un atkal atgriežoties pie šīs domas,“ par projekta dzimšanu atminas B. Stikute.

Satiekoties ar S. Armanevu un L. Upenieci, daloties idejās un plānos, radās doma rīkot nevis atsevišķus sieviešu vakarus, bet gan nodarbību ciklu, kas ir „nopietnāks, dziļāks, bet caur to arī spētu veicināt kādas ilgtermiņa pārmaiņas to dalībniecēs. Sākotnēji bcikla nosaukums bija “No nomāktas uz uzplaukušu sievieti”, bet „gala versijā tomēr vārdu “nomākta” izslēdzām, dodot ziņu, ka laipni aicinātas visas, arī tās, kas šobrīd nomāktas nejūtas“.

Nodarbības Svētās Ģimenes mājā, Klostera ielā 5, Rīgā norisināsies katru otro pirmdienu no pl. 18.30 līdz 21. Dalības maksa ir 15 eiro par nodarbību vai 110 eiro, ja maksā uzreiz par visiem 11 vakariem. Vieta grupā garantēta, kad veikta iemaksa par pirmo vakaru. Lai dalības maksa nav šķērslis dalībai (problēmu gadījumā rakstīt info@augliba.lv).

Pieteikties var elektroniski vietnē ejuz.lv/sievietezied, kā arī zvanot uz tālruni: 27001261 L. Upeniecei.

LRKB IC

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti