Līdz marta vidum Pēterbaznīcā skatāma Laines Kainaizes personālizstāde

Līdz  15. martam Rīgas Svētā Pētera baznīcā būs skatāma gleznotājas Laines Kainaizes personālizstāde “Pacel acis”. Tajā izstādīti mākslinieces darbi, kas tapuši laikā no 2011. līdz 2020. gadam. Izstāde tika atklāta 31. janvārī, un tā ir otrā L. Kainaizes personālizstāde Pēterbaznīcā.

Pirmā izstāde tika atklāta 2011. gada decembrī ar nosaukumu “Tavā gaismā”. Jaunā darbu ekspozīcija ir līdz šim skaitliski visplašākā. Tajā izstādītās gleznas aicina pacelt acis uz Latviju tās novadu daudzveidībā. Izstādē skatāmi darbi, kas radušies Vidzemē, Zemgalē, Sēlijā, Latgalē. Gan kopīgos, gan individuālos plenēros tapušas ainavas, portreti, klusās dabas. Tas ir bijis ciešs, nepastarpināts kontakts zem Latvijas mainīgajām debesīm un untumaino vēju rotaļām.

Dažādajos dzīves ceļos ieraudzītais, pārdzīvotais un koncentrētais pārtapis kompozīcijās. Tās cildina gan Latviju, gan Itāliju, gan Franciju, gan Lietuvu, gan Portugāli un citas valstis. Izstāde “Pacel acis” aicina raudzīties gan uz ārpasauli, gan uz cilvēka dvēseli. Šīs izstādes kopnoskaņa ir vitāla, sakņota gaišā skatā uz pasaules norisēm ar iekšēju harmoniju, pateicību un prieku. Pati māksliniece norāda, ka izstādi velta Dieva un Latvijas godam.

L. Kainaize dzimusi Rīgā, gleznotājas Birutas Baumanes un tēlnieka Kārļa Baumaņa ģimenē. 1980. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. No 1982. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 2001. gadā māksliniece ieguvusi mākslas maģistra grādu. Izstādēs piedalās kopš 1979. gada. L. Kainaize ir arī mākslas pedagoģe Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolā. Māksliniece pārsvarā strādā eļļas tehnikā, dažkārt tiek radīti arī akvareļi, zīmējumi un grāmatu ilustrācijas. Gleznotājas darbi atrodas Latvijas un Krievijas mākslas fondu kolekcijās, privātkolekcijās Latvijā, Čehijā, Vācijā, Francijā, Anglijā, ASV.

LRKB IC; publicitātes foto

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti