Neizvairieties viens no otra jeb dialogs par…

No 24. janvāra līdz 26. janvārim Bruknas muižā norisinājās apvienības “Laulāto Tikšanās” rīkotā nedēļas nogale laulātajiem pāriem ar nosaukumu “Neizvairieties viens no otra. Mīlestība – erotika – dialogs…”. Uz šo nedēļas nogali tika aicināti pāri, kuri jau iepriekš ir apmeklējuši “Laulāto Tikšanās”  pamata programmas nedēļas nogales, kā arī rekolekcijas ar uzsvaru uz temperamentiem un vajadzībām.

Tāpat kā citos pasākumos arī  šeit  galvenais uzsvars bija uz pāra savstarpējo dialogu, kas ir patiesa, atklāta saruna un aicina: vairāk klausīties nekā runāt; saprast, nevis tiesāt; dalīties, nevis diskutēt; un pāri visam piedot. Taču šoreiz pārus mudinājām iet dziļumā savā dialogā un pieskarties tādai tēmai kā intīmās attiecības. Šis dialogs ir daudz delikātāks, jo prasa sevišķu ieklausīšanos savā otrajā pusītē, teiktā pieņemšanu un nenosodīšanu par to, ko otrs jūt.

Bieži vien dialogs, kas ietver savas identitātes apzināšanos, savu vēlmju nosaukšanu, sava temperamenta un psihisko vajadzību apzināšanos, savu jūtu un varbūt arī fizioloģisko vēlmju vai problēmu atklāšanu, kā arī jautājumus, kas skar auglības atpazīšanas metodi, var būt ļoti smags. Vieglāk ir paklusēt, vieglāk ir censties uzminēt, ko otrs vēlas, vai apvainoties un klusēt, tādā veidā no otra attālinoties. Tomēr brīžos, kad uzdrīkstamies veidot atklātu dialogu, mēs varam nomest ikdienas rūpju uzkrāto slāni un atgriezties šajā  pirmās iemīlēšanās laikā, kad vīrs un sieva bija pats, pats, pats labākais, skaistākais un vienīgais cilvēks uz šīs pasaules.

Dalībnieki novērtēja pasākumu, kā arī izteica apbrīnu par drosmi pārrunāt šo tēmu. Šāds pasākums publiski tika piedāvāts pirmo reizi, bet šī tēma tiks turpināta 9. februārī pl. 20  Radio Marija Latvija ēterā apvienības “Laulāto Tikšanās” raidījumā “Mīlestības dialogs”. Taču dialogs turpinās arī ikdienā un visas dzīves garumā. Ja nākotnē pāriem būs interese, tiks piedāvātas nedēļas nogales par tēmām, kas saistītas ar intīmajām attiecībām.

Sigita Piruška

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti