“40 dienas dzīvībai” šopavasar norisinās Barona kvartālā

Līdz 5. aprīlim, pievienojoties starptautiskai iniciatīvai, Rīgā, Cēsu ielā 31 norisināsies kampaņa “40 dienas par dzīvību”. Tā ir lūgšanu, gavēņa, miermīlīgas klātbūtnes, kā arī sabiedrības informēšanas kampaņa, kuras mērķis ir veicināt medikamentozo abortu apturēšanu, aktualizējot jautājumu par cilvēka dzīvības vērtību no ieņemšanas brīža līdz dabiskai nāvei.

Kā raksta kampaņas koordinatore Latvijā Silvita Kravale, laikā no 26. februāra līdz 5. aprīlim šī kampaņa norisināsies 63 pasaules valstīs. Rīgā kā kampaņas norises vieta izvēlēta Cēsu iela, jo „Barona kvartālā atrodas Sievietes Veselības Centrs. Tur piedāvā veikt medikamentozos abortus, kuri ir ārkārtīgi bīstami un kaitīgi sievietes veselībai un kuru rezultātā tiek nogalināti vismazākie un neaizsargātākie mūsu sabiedrības locekļi – nedzimušie bērniņi“.

Pēc S. Kravales sacītā „medikamentozo abortu skaitam pasaulē un Latvijā ir tendence palielināties. Turklāt nav saprotams, kā šī veida aborti ir kļuvuši legāli pie mums, Latvijā, ja mūsu valsts Satversmes 93. pants nosaka, ka ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums, un Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā 25.3 pantā skaidri noteikts, ka “Grūtniecības pārtraukšanu ginekologs (dzemdību speciālists) drīkst veikt ārstniecības iestādes stacionārā nodaļā. ” Šajā gadījumā likums tiek apiets, jo pacientei klīnikā iedod Mifepristonu (RU 486) un līdzi iedod otru medikamentu Misoprostolu, kas jālieto mājās pēc 24 – 48 stundām, lai izraisītu spontānu abortu“.
Kampaņas norise Rīgā ir saskaņota ar Rīgas domi līdz 5. aprīlim 24 stundas diennaktī. Kampaņas laikā notiks lūgšanu gājieni maršrutā pa Cēsu, Mēness, Miera, Senču un Brīvības ielas ietvēm. Kampaņu organizē pasaulē dzīvojošo Latvijas franciskāņu ordenis “Ave Maria” sadarbībā ar kustību “Par dzīvību” un SIA “Bērna Jēzus Ģimenes skola”. Ņemot vērā, ka šī pavasara akcija notiek gavēņa laikā, S. Kravale uzskata, ka dalība tajā ir lieliska iespēja uzdāvināt Jēzum savu laiku, lūgšanas, atteikšanos no sava ierastā komforta.

Kampaņā dalību var pieteikt, sazinoties ar tās koordināti S. Kravali pa tālruni 29594428, kā arī rakstot uz e – pastu: 40dienaspardzivibu@gmail.com. Papildu informāciju par kampaņas norisi un vietām pasaulē var atrast starptautiskajā mājaslapā: www.40daysforlife.com.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti