Gavēnī “Caritas” aicina ar atsacīšanos īstenot žēlsirdības darbus

Šodien, Pelnu trešdienā, sākas Lielais gavēnis – laiks lūgšanai, gandarīšanai un žēlsirdības darbiem, tādā veidā gatavojot sirdis Kristus augšāmcelšanās svētkiem. Tie, kas šai laikā vēlas īstenot žēlsirdības darbu dimensiju, nodibinājums „Caritas Latvija“ piedāvā atbalstīt tos, kuriem klājas visgrūtāk. Atsakoties no kaut kā ierasta, piemēram, kādas izklaides, saldumiem, citam lietām, ietaupītos līdzekļus var izlietot, ziedojot „Caritas Latvija“, kas tos izmantos grūtībās nonākušo atbalstam.

Organizācija skaidro, ka tās redzes lokā ir vairāk nekā 2000 grūtībās nonākušas personas. Tie ir gan veci un vientuļi cilvēki, trūcīgas ģimenes, cilvēki ar īpašām vajadzībām, kurus apmeklē „Caritas“ brīvprātīgie. Daudzi no šiem cilvēkiem saņem arī materiālu atbalstu, piemēram, pārtikas pakas. Kopš aizvadītā gada Rīgā darbojas organizācijas sociālo pakalpojumu centrs „Terēzes māja“, kurā atbalstu saņem bērni ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes. Gada laikā centra popularitāte ir augusi un tagad pakalpojumus saņem 50 bērni un viņu tuvinieki. 

Lai „Caritas“ arī turpmāk varētu sniegt palīdzību trūkumcietējiem un dažādās citās sarežģītās situācijās nonākušajiem, organizācija aicina gavēņa laikā atteikties no mazām lietām un ietaupīt. Ietaupītos līdzekļus Lielā gavēņa izskaņā var ielikt ziedojumu aploksnē, aiznest uz baznīcu un atdot savas draudzes prāvestam, kas tos tālāk nodos „Caritas“.  Ziedojumu var nenest uz banzīcu, bet gavēņa beigās arī pārskatīt uz „Caritas Latvija“ bankas kontu: LV46HABA0551008657797 ar norādi „Ziedojums“.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti