LU Teoloģijas fakultātē viesosies nozīmīgi praktiskās teoloģijas pētnieki no ASV

Šī gada 4. februārī Latvijas Universitātes (LU) Teoloģijas fakultāte svinēja 100 gadu jubileju. Atzīmējot šo nozīmīgo notikumu, fakultāte gada garumā piedāvās dažādus pasākumus. Tuvākie no tiem notiks jau rīt, 14. februārī, pirmdien, 17. februārī, kā arī marta sākumā, kad būs iespēja ieklausīties un tikties ar trim nozīmīgiem pētniekiem praktiskās teoloģijas jomā no Vanderbiltas Universitātes (Nešvila, Amerikas Savienotās valstis).

Tā piektdien, 14. februārī, LU Microsoft Inovāciju centrā, O. Kalpaka bulvārī 4, 2. stāvā docente Stefānija A. Badveja (Stephanie A. Budway), kura savā pētniecībā īpašu uzsvaru liek uz liturģiju, mākslu un sociālo taisnīgumu, viņa vadīs atvērtu semināru par marioloģiju: “Sign of Mary: Giving Voice to Marian Theology and Devotion”. Seminārs notiks angļu valodā un sāksies pl. 17.

15. februārī docente, kura citastarp spēlē ērģeles, tiksies ar Rīgas Doma baznīcas pārstāvjiem, lai apskatītu un izmēģinātu trešās lielākās ērģeles Eiropā. Savukārt 17. februārī Latvijas Universitātes 78. konferences teoloģijas un reliģijpētniecības sekcijas sēdes ietvaros viņa uzstāsies ar referātu “Letting the Entire Body of Christ Speak: Practical Theological Reflections on Intersex Christian Narratives”.

Februāra beigās Latvijā ieradīsies vēl divi praktiskās teoloģijas pētnieki – Bonija un Marks Milleri-Maklemori (Bonnie and Mark Miller-McLemore). Pirmās dienas Rīgā viņi aizvadīs, iepazīstoties ar pilsētu un tiekoties ar LU, kā arī Teoloģijas fakultātes pārstāvjiem. Pirmdien, 2. martā, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt B. Milleres-Maklemoras semināru par sievietes lomu kristietībā: “Women and Christianity: Issues and Challenges”. 3. martā M. Millers-Maklemors uzstāsies atvērtajā lekcijā par kalpošanu: “Life Stories: Narratives and Pastoral Identity”. Gan seminārs, gan lekcija notiks angļu valodā.

Savukārt 4. un 5. martā abi pētnieki kopā ar LU Teoloģijas fakultātes mācībspēkiem un doktorantiem dosies uz Tartu Universitāti, kur B. Millere-Maklemora vadīs semināru abu universitāšu pārstāvjiem par praktiskās teoloģijas akadēmisko lauku: “Developments in Practical Theology”. Piektdien, 6. martā, B. un M. Milleri-Maklemori tiksies ar dažādām ar teoloģiju saistītām nevalstiskajām organizācijām.

Šī programma tiek īstenota, pateicoties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF, www.balticamericanfreedomfoundation.org) finansējumam, kā arī LU Teoloģijas fakultātes profesores Laimas Geikinas neatlaidībai. Viņai bija iespēja sadarboties ar Vanderbilta Universitātes Teoloģijas fakultātes profesori B. Milleri-Maklemori Eiropas pēcdoktorantūras atbalsta programmas un apstiprinātā projekta „Teoloģijas un prakses mijattiecības ilgtspējīgā starpkultūru un starpreliģiju dialogā” ietvaros. Pēc savas darba vizītes profesore sapratusi, ka sadarbība būtu jāturpina, tāpēc 2019. gadā tika pieteikts projekts BAFF izsludinātajā konkursā uz stipendijām par iespēju uzaicināt ASV kolēģus uz Latviju.

Sīkāka informācija par šiem un citiem fakultātes simtgades pasākumiem pieejama vietnē www.tf.lu.lv, kā arī Facebook un Twitter kontos.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti