Siguldas prāvests Mīlestības nedēļā dāvina saderināšanās gredzenus

Mīlestības nedēļa Siguldas katoļu draudzes prāvests Rihards Rasnacis ir izsludinājis akciju „Ņem gredzenu un bildini!“. Tās ietvaros Siguldas katoļu draudzes Facebook kontā pie akcijas fotogrāfijas komentārā var atzīmēt kādu, kuram gredzena iegāde varētu būt šķerslis ceļā uz bildinājumu. Akcijas mērķis ir mudināt saderināties pārus, kur mīlestība ir uzplaukusi, bet trūkst pavisam maz, lai spertu nākamo soli attiecībās. Savukārt, ja ir šaubas par to, vai līdzās esošais cilvēks ir īstais, priesteris aicina apmeklēt draudzes piedāvātos saderināto kursus.

R. Rasnacis stāsta, ka viņš šai akcijai ir sagatavojis 30 gredzenus. „Akcijā pieejamie saderināšanās gredzeni pēc skata ir gan ļoti tradicionāli, gan modernāki un praktiskāki nēsāšanā, ar akmentiņu, kas atšķirīgi iestrādāts gredzenā, četru veidu dizaina, dažādu izmēru, lai varētu izvēlēties piemērotāko. Dāvināšu bez maksas!“ saka priesteris. Viņš paskaidro, ka akcijā var piedalīties visi tie pāri, kuri ir nopietnās attiecībās. „Viņiem nav obligāti jābūt nedz katoļiem vai kristiešiem, nav obligāti jābūt siguldiešiem. Protams, ka jābūt pilngadīgiem un brīviem – tādiem, kas jau nesastāv laulībā. Viņiem nav jāapsola laulāties mūsu baznīcā vai Siguldas dzimtsarakstu nodaļā,“ akcijas noteikumus skaidro R. Rasnacis.

Pēc viņa stāstītā laikā no 9. līdz 16. februārim draudzē tiek atzīmēta Mīlestības nedēļa. Tās laikā sestdien, 15. februārī, notiks svētā Valentīna dienas romantisks vakars pāriem. Tā laikā spēlēs grupa “Zēgevaldes trio”, būs vakariņas sveču gaismā, kā arī video lekcija par to, kā pilnveidot un uzlabot attiecības, prezentējot laulāto kursu pāriem, kas ilgstoši dzīvo kopā, neatkarīgi, vai tie ir laulāti Baznīcā, reģistrējušies tikai dzimtsarakstu nodaļā vai dzīvo nereģistrētās partnerattiecībās. Papildu informācija par romantisko vakaru, kā arī pieteikšanās tam pieejama vietnē: ej.uz/RomantiskaisVakarsSigulda.  Savukārt par iepriekš minēto laulāto kursu vairāk informācijas var iegūt vietnē: www.ej.uz/LaulatoKurssSigulda.

Mīlestības nedēļa Siguldas draudzē noslēgsies svētdien, 16. februārī, kad dievkalpojuma laikā tiks pasvētīti laulības gredzeni – gan tie, kas jau kāzu dienā tika svētīti, gan tie, kurus laulātie vēlāk  ir izgatavojuši vai iegādājušies jaunus.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti