Šovakar sāksies iniciatīva “24 stundas Kungam”. Pievienojies no mājām!

Šodien pl. 18 pēc Latvijas laika sāksies pāvesta Franciska Lielā inicatīva „24 stundas Kungam“. Francisks ik gadu aicina diecēzes un draudzes pievienoties, 24 stundas veltot lūgšanai un Izlīgšanas sakramentam, bet šogad Covid-19 izplatības dēļ iniciatīvas norisē tiek ieviestas korekcijas.

Jau iepriekš rakstījām, ka iniciatīvā, kuras moto šogad ir Lūkasa evaņģēlija 7. nodaļas 48. pants: „Tavi grēki tev tiek piedoti!“, tradicionāli iesaistīsies arī Radio Marija Latvija. Šogad tas ir īpaši aktuāli, jolaikā, kad organizēti pasākumi draudzēs nenotiks, ieslēdzot radio, varēs kopā lūgties, piedalīties slavēšanā, lasīt un pārdomāt Svētos Rakstus, kā arī piedalīties Svētajā Misē un citās lūgšanās.

Jau ziņots, ka „24 stundas Kungam“ Romas Svētā Pētera bazilikā sāksies pl. 17 pēc Itālijas laika (pl. 18 pēc Latvijas laika) ar gandarīšanas liturģiju, kuru vadīs pats pāvests. Tā tiks translēta Radio Marija Latvija ēterā. Turpinājumā radio. Pēc Svētās Mises būs vesperes un Rožukronis, bet pl. 20 Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins palīdzēs izmeklēt sirdsapziņu. Laikā no pl. 22 līdz pl .24 un pēc tam no pl. 3 līdz 5 būs iespēja klausīties dradzes „Pilsēta“ piedāvāto slavēšanas un pielūgsmes ierakstu.

Sestdien, 21. martā, pl. 8 tiešraidē varēs sekot līdzi Svētajai Misei no Siguldas katoļu draudzes, bet pl. 11 tiks raidīta Svētā Mise no Latvijas Starpdiecēžu augstākā garīgā semināra kapelas, kuras laikā tiks ieģērbts semināra pirmā kursa students. Iniciatīvu sestdien pl. 18 noslēgs Svētā Mise no Saldus katoļu baznīcas.

Iniciatīvas laikā, ievērojot drošības pasākumus, notiks adorācija Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzē, šovakar laikā no pl. 22 līdz pusnaktij kapelā būs iespēja saņemt Grēksūdzes sakramentu.

Lai arī šogad plašāk iniciatīva notiek nedaudz mierīgākās noskaņās, cilvēki tiek aicināti labāk izvēlēties palikt mājās, Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra iesaka ikvienam piedalīties iniciatīvā no mājām, pavadot vismaz vienu stundu nomodā un lūgšanā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti