Lēdmanē sveic priesteri Ķibuli 60. priesterības jubilejā

Šī gada 8. maijā 60. priesterības jubileja apritēja Lauberes, Lēdmanes, Meņģeles un Suntažu draudzes prāvestam Gregoram Ķibulim. Ņemot vērā, ka šopavasar daudzus pasākumus un draudžu svinības nācās atlikt uz vēlāku laiku, arī G. Ķibulis jubileju svinēja vēlāk. Kā ziņo priesteris Andris Priede, tas notika 24. maijā, kad Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē Rēzeknes-Aglonas bīskaps Jānis Bulis ordinēja jaunu priesteri Lauri Kārklu. „Kāda skaista saskaņa – vienā un tai pašā dienā gaviļnieka dzimtā Latgale gavilē par jaunu priesteri un par jaunu diakonu, un, savukārt, Lēdmanē draudze pateicas par sava prāvesta vairāk nekā pusgadsimtu priestera kārtā,“ raksta A. Priede.
„Pārdomājot prāvesta G. Kibuļa kalpošanu Lēdmanes dievnamā, vispirms Ogres prāvesta Konstantīna Bojāra vadībā, bet pēc tam patstāvīga prāvesta statusā, draudzes aktīvs izveidoja retrospektīvu fotoizstādi. Prāvesta kalpošanas gadu spilgtākās iemūžinātās ainas var apskatīt pie baznīcas būvmeistara Tāļa Salas un viņa ģimenes veidotā oriģinālā ziņojumu dēļa, ko rotā simbolisks uzraksts: Ticība, cerība, mīlestība. Ar šo apustuļa Pāvila vēstulēs pausto vēsti izteikts arī viss Gregora Kibuļa mūžs, kas ir skanīga dziesma viņam piešķirtajai ticības dāvanai, gaišajam cerības priekam un starojošajai mīlestībai, ar ko viņš gatavs dalīties tālāk arī pēc nosvinētās priesterības 60 gadu jubilejas, lai būtu par paraugu jaunākās paaudzes amatabrāļiem, kam līdz kalpošanas Sudraba, Zelta un Dimanta jubilejām vēl tāls ceļš ejams,“ norāda priesteris A. Priede.

G. Ķibulis ir dzimis 1933. gada 5. janvārī Ludzas rajonā ticīgā ģimenē. Vidusskolā gājis Alsungā, jau no bērnības sirdī bijusi vēlme kļūt par priesteri. 1952. gadā viņš iestājās Rīgas Garīgajā seminārā, studiju laikā trīs gadus dienēja padomju armijā, bet pēc tam pabeidza semināru un 1960. gada 8. maijā tika iesvētīts par priesteri. G. Ķibulis sākumā kalpojis Jelgavas, Kalnciema, Elejas draudzē, pēc tam Latgalē – Rundēnos, Asūnē. Kalpojot Šķaunē, G. Ķibulim tika atņemtas tiesības kalpot par priesteri. Šai laikā viņš apprecējās, piezima dēls. Un tā priesterisko kalpojumu viņš varēja atsākt tikai tad, kad dēlam jau bija 18 gadi. Kopš 2011. gada G. Ķibulis vispirms ir kalpojis Ogrē, bet tagad apkalpo Lauberes, Lēdmanes, Meņģeles un Suntažu katoļticīgos.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti