Svētā Jēkaba ceļa robežstabiņa atklāšana Valkā

Svētdien, 2. augustā, Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija aicina uz Valku, kur uz Igaunijas un Latvijas robežas tiks svinīgi atklāts Svētā Jēkaba ceļa robežstabiņš. Aizvadītā gada 8. janvāri varam saukt par Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācas dzimšanas dienu, bet 2019. gada 3. martā Latvijas un Lietuvas Svētā Jēkaba ceļa asociāciju pārstāvji sāka pirmo izpētes pārgājienu Latvijas teritorijā – no Lietuvas pilsētas Žagares uz Tērveti Latvijā. Līdz ar robežstabiņa ierakšanu izpētes pārgājieni Latvijas teritorijā būs noslēgušies un sāksies ceļa Vidzemes posma marķēšana.

Nepilna pusotra gada laikā būs noieti aptuveni 300 kilometrus garā Latvijas Santjago ceļa visi posmi. Līdz šim ir marķēts ceļš, apzinātās naktsmājas 136 km garajā posmā no Rīgas līdz Žagarei, pa kuru svētceļnieki jau var doties Santjago de Kompostela virzienā.

Asociācijas pārstāve Sandra Rone stāsta, ka interese par jau marķēto ceļu ir liela, īpaši no ārvalstu svētceļnieku puses. Daudz ceļa gājēju ir no Vācijas, Polijas, Lietuvas, Krievijas, kurus neapturēja pat Covid-19 ieviestie ierobežojumi. Turklāt daudzi svētceļnieki interesējas par iespējām iet Svētā Jēkaba ceļa Vidzemes etapus.

Līdz šim brīdim Vidzemē ir apzināti aptuveni 80 % etapu. Šie posmi ir apjomīgāki nekā Zemgalē. „Šobrīd veicam izpētes pārgājienus, ceļa aprakstus, izskatām katram etapam vairākus variantus un rūpīgi strādājam ar potenciālajiem naktsmāju saimniekiem, jo tieši no viņiem būs atkarīgs, kā ceļš izveidosies. Vidzemes posmi ir skaisti, tomēr mums jāatceras, ka svētceļnieks iet bez telts (parasti), un viņam ir ekonomisks dienas budžets, jo kopumā tas ir garo kilometru pārgājiens,“ skaidro S. Rone.

S. Rone atgādina, ka ceļš top, pateicoties brīvpārtīgajiem, no kuriem liela daļa paši reiz ir gājuši Santjago ceļu. Liels uzmundrinājums ir sabiedrības atblasts, kā arī ziedojumi no nezināmiem atblastītājiem, „kas liek just un atcerēties Santjago ceļa īpašo burvību“.

Pasākums uz Latvijas un Igaunijas robežas 2. augustā sāksies pl. 10 ar dievkalpojumu Valgas Jāņa baznīcā. Dievkalpojumam sekos svinīgs pārgājiens pāri robežai uz Putras kalnu Valkā, kur tiks ierakts robežstabiņš. Pasākuma laikā plānotas dažādas vietējo garīdznieku, pašvaldības pārstāvju, kā arī asociācijas un viesu uzrunas.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti