Svētā Jēkaba dienā aicina uz īpašu pasākumu Skaistkalnē

2021. gads ir īpašs Svētā Jēkaba ceļa gājējiem, jo 2020. gada 31. decembrī ar Santjago de Kompostelas katedrāles Svēto durvju atvēršanu tika izsludināts Svētā Jēkaba jubilejas gads. Šāds gads tiek izsludināts ik reizi, kad 25. jūlijs, svētā Jēkaba diena, ir svētdienā. Tāpēc 25. jūlijā Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija, kas veido Svētā Jēkaba ceļu Latvijā, aicina uz šīs dienas svinībām Skaistkalnē. Šajā dienā Skaistkalnē tiks iesvētīta un pie Latvijas-Lietuvas robežas uzstādīta simboliska zīme ar norādi, cik kilometri vēl mērojami līdz Santjago de Kompostelas katedrālei Spānijā.

Pasākums Skaistkalnes katoļu baznīcā sāksies pl. 14. Tā laikā tiks iesvētīta robežzīme. Ap pl. 15 pasākums turpināsies netālu no Lietuvas robežas, kur topošās svētceļnieku naktsmītes teritorijā kopā ar priesteri Andreju Mediņu robežzīme tiks uzstādīta. Uz tās būs norādīts, ka līdz Santjago de Kompostelas katedrālei vēl jānoiet 4308 kilometri. Pēc zīmes uzstādīšanas klātesošos uzrunās Biržu (Lietuva) katoļu draudzi pārstāvošs priesteris, kā arī Latvijas un Lietuvas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvji. Pēc svinīgā pasākuma tiks dziedātas abu valstu himnas un tiks notiesāts kliņģeris.

Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāve Sandra Rone stāsta, ka līdz šim Latvijā ir marķēts Svētā Jēkaba ceļa posms no Rīgas līdz Žagarei, kā arī daļēji – no Rīgas līdz Skaistkalnei, bet starp Valku un Rīgu marķēšana notiek atsevišķos etapos. Taču arī tad, ja ceļš vēl nav marķēts, šos posmus var iet, sekojot līdzi aprakstam vai elektroniskajā kartēm, kas ir atrodami Jēkaba ceļa mājaslapā. Mājaslapā ir iespēja lejuplādēt arī sarakstu ar naktsmājām. Lai uzzinātu par nakšņošanas iespējām, iepriekš ir jāsazvanās, turklāt patlaban atsevišķās naktsmājās ir nepieciešams sertifikāts, kas apstiprina, ka persona ir saņēmusi vakcīnu pret Covid-19.

Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvji kopā ar atbalstītājiem uz Svētā Jēkaba dienas svinībām dosies kājām. 19. jūlijā pl. 9 viņi sāks ceļu no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles. S. Rone norāda, ka, sazinoties ar asociāciju, izmantojot mājaslapā pieejamo saziņas formu vai kontaktus, interesenti var pievienoties. Jāpiesakās ir savlaicīgi, ja gadījumā ir nepieciešamas naktsmājas.

KABIA, Foto: Camino Latvia

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti