KABIA uzsāk sociālo mediju informatīvo kampaņu “Tiecības”

Publicēts Katoļu baznīcas informācijas aģentūras (KABIA) iniciētā projekta “Tiecības” pirmais video stāsts. Tajā par savu ticības ceļu, dzīves jēgas meklējumiem un attiecību ar Dievu veidošanu ikdienā stāsta Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Kopā projekta ietvaros tiks publicēti 12 video stāsti. Video sēriju veido sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu Baznīcai piederošu personu liecības. Tuvākajos mēnešos sabiedrībai tiks piedāvāti video materiāli, kuros par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē stāstīs NBS komandieris Leonīds Kalniņš, V.E. Andris Kravalis, operdziedātāja Marina Rebeka, pianists Viestards Šimkus, Radio Marijas Latvija direktors Pēteris Skudra un citi. 

 

Sociālo mediju informatīvās kampaņas “Tiecības” mērķis ir aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstāka spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām.

“Kampaņas uzdevums ir caur parauga jeb liecību sniegšanu rosināt sabiedrību kļūt atklātākiem, brīvākiem, drosmīgākiem veidot sarunas ar līdzcilvēkiem par savu ticību, iekšējo pārliecību par Dievu,” pārdomās dalās KABIA vadītāja Jekaterina Belokoņa. “Pus gada laikā mēs kopīgi meklēsim atbildi uz jautājumiem – kas ir ticība? Kā kopt attiecības ar Dievu ikdiena? Ko ticība dod cilvēkam?” turpina J.Belokoņa. 

“Kādu vakaru aizgāju gulēt vēl kā neticīgais, bet pamodos ar pilnīgu iekšēju skaidrību – Dievs ir! Dievs eksistē! Un es sāku viņu meklēt, jo, ja jau viņš eksistē, tad es gribu viņu iepazīt un sastapt. Tālākie meklējumi mani atveda pie tā, kas esmu šobrīd,” atgriešanās ticībā brīdi atminas arhibīskaps. “Soli pa solim es atgriezos pie savu vecāku ticības, tomēr šoreiz jau apzināti un saskaņā ar manu racionālo pieeju dzīvei. Sapratu, ka ticība nav pretrunā nedz ar prātu, nedz ar zinātni, jo pasaule, visa realitāte ir racionāla struktūra, kas darbojas saskaņā ar noteiktām likumībām. 

Skaties pilnu interviju!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti