Dievs ir reāls un atbild uz lūgšanām

Projekta “Tiecības” ietvaros pirmajā video par savu ticības ceļu, dzīves jēgas meklējumiem un attiecību ar Dievu veidošanu ikdienā stāsta Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Arhibīskaps, kurš piedzimis kristīgā ģimenē, pusaudža gados ticību pakāpeniski zaudējis, lai pēc tam dzīves jēgas meklējumos atgrieztos pie tā paša ticības avota, ko bija saņēmis “ar mātes pienu”.

Savā liecībā Z. Stankevičs norāda, ka viņa ticības dzīvē varot izdalīt divus etapus. Pirmais no tiem ildzis no bērnības līdz pusaudža gadiem, kad ticība viņam šķitusi pašsaprotama, jo tika praktizēta ģimenē. “Pusaudža gados sāku pieļaut kompromisu ar sirdsapziņu. Ticība manī sāka noplakt, līdz pazaudēju to pavisam un kļuvu ateists,” atminas arhibīskaps un norāda, ka tā dzīvojis aptuveni desmit gadus.

Situācija pakāpeniski mainījusies pēc studiju beigšanas, kad Z. Stankevičs sasniedzis studiju sākumā uzstādītos mērķus: “Pēc studiju beigšanas sāku uzdot jautājumus – ko tālāk? Kādi ir mani dzīves uzstādījumi? Kas ir svarīgi? Kāda ir dzīves jēga?” Nodarbojoties ar karatē, jogu, lasot hinduisma un budisma literatūru, viņš atklājis dzīves garīgo dimensiju.

“Kādu vakaru aizgāju gulēt vēl kā neticīgais, bet pamodos ar pilnīgu iekšēju skaidrību – Dievs ir! Dievs eksistē! Un es sāku viņu meklēt, jo, ja jau viņš eksistē, tad es gribu viņu iepazīt un sastapt. Tālākie meklējumi mani atveda pie tā, kas esmu šobrīd,” atgriešanās ticībā brīdi atminas arhibīskaps. “Soli pa solim es atgriezos pie savu vecāku ticības, tomēr šoreiz jau apzināti un saskaņā ar manu racionālo pieeju dzīvei. Sapratu, ka ticība nav pretrunā nedz ar prātu, nedz ar zinātni, jo pasaule, visa realitāte ir racionāla struktūra, kas darbojas saskaņā ar noteiktām likumībām.

Arhibīskapa dzīves jēgas meklējumi viņu aizveduši pie atziņas, ka ir jābūt Radītājam. Savukārt, sastopoties ar kādu ekumenisku pagrīdes grupiņu,  Z. Stankevičs piedzīvojis, ka Dievs ir reāls un atbild uz lūgšanām. “Es piedzīvoju, ka Dievs kļūst tuvs. Vienotība ar Viņu, protams, nav simtprocentīga, tomēr tā notiek, un tā ir reāla,” viņš saka.

Šīs pieredzes, atziņas un atgriešanās pie ticības viņam devušas jēgas apziņu, drošības un miera sajūtu. “Ticība man palīdz ieraudzīt to, ka visa manas dzīves iepriekšējā vēsture ir mani gatavojusi tai misijai, ko es pildu šobrīd. Sagadīšanos nav,” ir pārliecināts Z. Stankevičs.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstākā spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Video sēriju veido sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu Baznīcai piederošu personu liecības par ticības nozīmi viņu ikdienā un tās ietekmi uz viņu personību.

Esi ar mums, lai kopā veicinātu garīgo atdzimšanu! Atbalsti projekta īstenošanu šeit!  

 

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Mainījusies KABIA valde

Aprīļa beigās mainījusies Katoļu Baznīcas informācijas aģentūras valde. Par KABIA valdes priekšsēdētāju iecelts Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš šajā

Lasīt vairāk »