Daiga Upeniece: Lai iepazītu ticību, reizēm jāiziet no ierastā dzīves ritma

Projekta “Tiecības” ietvaros mākslas muzeja “Rīgas Birža” vadītāja Daiga Upeniece stāstīja par Dieva meklējumiem, ticības nozīmi un attiecību ar Dievu vietu savā dzīvē.

Viņa paskaidroja, ka nāk no tradicionālas padomju ģimenes, kura padomju laikos bija tālu no Baznīcas, bet “tuvu Dieva pasaules harmonijai, skaistumam”. 90. gadu sākumā ģimenes locekļi viens pēc otra esot atgriezušies atpakaļ Baznīcā. D. Upeniece atzīst, ka atgriešanās process neesot noticis vienā mirklī, jo esot bijuši gari meklējumu un tuksneša gadi, kuru laikā notikuši sevis meklējumi, cīņas ar sevi. Tomēr tuksnesis norūdot un padarot stiprus, atzina D. Upeniece.

Viņa pastāstīja, ka šobrīd ticība viņā radot harmoniju un mieru, paļāvību. Ticība, pēc viņas domām, esot skaistās Dieva pasaules apzināšanās, pateicība par dzīvi un dzīvību. Savukārt attiecības ar Dievu veidojoties, pateicoties lūgšanai, pateicībām par saviem tuvajiem, par pasauli, par vidu, ko viņa esot saņēmusi savā dzīvē. D. Upeniece paskaidroja, ka viss saņemtais nenozīmējot mantas, bet gan sajūtas, attiecības, emocijas, kuras dāvājot smaidīgs garāmgājējs, puķes pļavā.

Viņa atzīst, ka reizēm esot nepieciešams iziet no sava ierastā dzīves ritma, lai tuvāk iepazītu ticību. Viņa pastāstīja, ka pati pērn esot piedzīvojusi iespēju padzīvot pavisam citos dzīves apstākļos laukos. Kādā svētdienā ejot uz dievnamu, kāds garāmbraucējs pusceļā piestājis un piedāvājis aizvest. Pa ceļam braucēji jokojuši, bet, piestājot pie dievnama, šoferis esot kļuvis nopietns, sācis dziedāt kādu Dievmātei veltītu dziesmu un devies lūgties. Tad D. Upeniece esot domājusi, ka šajā ceļā vispirms esot piedzīvojusi šo cilvēku tuvākmīlestību, kad viņi paņēmuši viņu līdzi auto, bet pēc tam redzējusi, ko nozīmējot Dieva bijāšana šī vecā kunga dzīvē. Viņai radusies sajūta, ka pati vēl ejot šo ceļu, vēl tiecoties uz pilnību.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi rosināt sabiedrību kļūt atklātākiem, brīvākiem, drosmīgākiem veidot sarunas ar līdzcilvēkiem par savu ticību, iekšējo pārliecību par Dievu; rosināt sabiedrību veidot dialogu un dalīties pieredzē par Dieva klātbūtnes piedzīvošanu un saskarsmi ar Augstāko savā dzīvē.

Visus līdz šim publicētos video sižetus vari noskatīties ŠEIT!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Ticība kā dzīves telpa

Turpinām lasītājus iepazīstināt ar gadagrāmatas “Katoļu Kalendārs 2021” rakstiem. Šoreiz piedāvājam Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas faktultātes vadošā pētnieka

Lasīt vairāk »