RARZI sāk jauno akadēmisko gadu ar arhibīskapa ceļavārdiem

Aizvadītajā piektdienā, 4. septembrī, ar Svēto Misi Rīgas Svētā Franciska baznīcā jauno akadēmisko gadu sāka Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI). Svēto Misi RARZI pasniedzējiem, darbiniekiem, studentiem vadīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Jauno akadēmisko gadu RARZI šogad sākuši 11 jauni bakalaura programmu studenti un astoņi mūžizglītības studenti. Pagaidām studijām netika uzņemti jauni maģistra programmu studenti. Ņemot vērā nepietiekamo pieteikumu skaitu, uzņemšana maģistru programmās notiks janvārī. Šajā semestrī institūtā studē 60 studenti.

Uzrunājot RARZI akadēmisko personālu, kā arī studentus un nu jau bijušos studentus, kuri 4. septembrī saņēma bakalaura diplomus, arhibīskaps, atsaucoties uz dienas Svēto Rakstu fragmentu, runāja par Dieva nolsēpumu pārvaldniekiem. Viņš norādīja, ka šie pārvaldnieki ir profesori, kapelāns un arī jebkurš students, kurš te studē, kas ir pārvaldnieks tiem noslēpumiem, kurus katram no mums uztic Dievs.

Arhibīskaps skaidroja, ka, lai kļūtu par labiem pārvaldieniem, šie noslēpumi ir jāiepazīst. “Vispirms jābūt pilniem ar šo noslēpumu, ar to jāsaskaras, lai tas kļūst par realitāti mūsu dzīvē,” skaidroja Z. Stankevičs, turpinot, ka tikai pēc tam varam mēģināt darīt šos noslēpumus zināmus un pieejamus citiem. Viņš atsaucās arī uz diviem vārdiem, kas iekļauti RARZI moto – tie ir ticība un prāts.  “Esat aicināti nodot tālāk ticību, neuzbāzīgā veidā, respektējot cilvēkus, cieņpilni, bez manipulācijām, respektējot viņu brīvību, nodot liecību par šo noslēpumu,” sacīja arhibīskaps. Viņš arī atgādināja, lai ticību nodotu tālāk, ir svarīga intelektuālā izpratne, prāts, kas tiek pilnveidots studiju procesā. Noslēgumā arhibīskaps vēlēja: “Esiet labi Dieva noslēpumu pārvaldnieki! Ienesiet šo noslēpuma klātbūtni mūsdienu pasaulē, mūsdienu cilvēkam, kas ir skrejošs, uz āru vērsts, bet kas sirds dziļumos alkst pēc šī noslēpuma!”

Pēc dievkalpojuma RARZI pagalmā tika prezentēts jaunākais žurnāla “Terra Mariana” izdevums, bet četri 2019. gada bakalaura programmas beidzēji saņēma diplomus.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti