NBS komandieris: Katru dienu sāku ar pateicību Dievam

Projekta “Tiecības” ietvaros otrajā video stāstā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš stāsta, ka katru dienu viņš sākot ar pateicību Dievam un savā ticībā gūstot spēku, kurš ikdienā viņam ir nepieciešams. “Man ir spēks vajadzīgs, lai dalītos, man ir spēks vajadzīgs, lai uzņemtu visas grūtības, un šī ticība ir kā līme, kas ir nepieciešama ikdienas dzīvē, kas mani spēcina un dod absolūtu cerību par nākotni,“ skaidro L. Kalniņš.

Daloties savās pārdomās par garīgumu, komandieris norāda, ka, viņaprāt, garīgums esot labestība, ko katrs iegūstam ģimenē, no apkārtējiem cilvēkiem. Garīgums „ir mūsu viedums, lai īstenotu labestību“ dzīvē. Turklāt garīguma pamatā neesot tikai ņemšana un Dieva dāvanu pieprasīšana, bet gan došana. “Ne jau velti Bībelē ir teikts: jo vairāk tu dosi, jo vairāk tu saņemsi atpakaļ,” Svētajos Rakstos ietvertos vārdus pārfrāzē L. Kalniņš. Garīgums, viņaprāt, esot arī mūsu iekšējā kultūra, tas veidojot mūsu uzvedības bāzi, komunikāciju ar apkārtējiem cilvēkiem. Garīgums veicinot arī gandarījuma apziņu, ka ne velti pasaulē esam nodzīvojuši katram dāvāto laiku.

„Mēs šai pasaulē nākam ar izvēles iespējām. Tā šo pasauli ir iekārtojis Dievs. Viņš ir devis mums iespēju izvēlēties – iet pa labestības, pa ticības ceļu, vai arī varat izvēlēties iet pa nelabā ceļu. Tā ir mūsu izvēle! Katra minūte ir dota cilvēkam, lai viņš varētu izvēlēties. Mēs varam aizstāvēt valsti, mēs varam neaizstāvēt valsti. Mēs varam braukt prom, mēs varam palikt šeit un būvēt ekonomisko labklājību. Mēs varam būt karavīrs, mēs varam būt inženieris. Bet mēs varam aiziet neceļos un kļūt par narkomānu, noziedznieku. Tā ir ikdienas izvēle. To ir Dievs mums devis. Tikai mēs esam atbildīgi par šo izvēli. Un par to mums arī nāksies atbildēt,“ noslēgumā secina L. Kalniņš.  

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstākā spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Pirmajā video stāstā par savu ticības ceļu stāstīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Tuvākajos mēnešos sabiedrībai tiks piedāvāti vēl citi video materiāli, kuros par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē stāstīs Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis, operdziedātāja Marina Rebeka, pianists Vestards Šimkus, Radio Marijas Latvija direktors Pēteris Skudra un citi. 

Palīdzi mums stāstīt par ticību un garīgumu citiem! Atbalsti projektu šeit!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti