Bīskaps Stulpins: Novērtēsim, ka dievkalpojumos varam piedalīties klātienē

Šonedēļ Radio Marija Latvija raidījumā “Saruna ar bīskapu” piedalījās Liepājas diecēzes bīskaps un Latvijas Bīskapu konferences priekšsēdētājs Viktors Stulpins. V. Stulpins atbildēja uz vairākiem raidījuma vadītāja un klausītāju jautājumiem attiecībā uz jaunajiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, kā arī saistībā ar citām aktualitātēm Latvijas Baznīcā.

Patlaban katoļu vidē izplatās dažādi viedokļi par valdības noteiktajiem ierobežojumiem saistībā ar masku valkāšanu publiskās vietās, tostarp dievkalpojumu laikā. Daudzi cilvēki uzskata, ka masku lietošana ir viņu brīvības ierobežošana. Bīskaps atbildēja, ka šajā situācijā mums kā kristiešiem esot jānovērtē iespēja piedalīties dievklapojumos nevis attālināti, bet gan klātienē. Protams, maska kaut kādā ziņā varot sagādāt neērtības, tomēr dievkalpojumi parasti neilgst vairāk par pusotru stundu. Tāpēc tām nebūtu jābūt pārlieku lielām ciešanām.

Komentējot negatīvo nostāju attiecībā uz masku lietošanu publiskās vietās, V. Stulpins norādīja, ka tā esot “pakļaušanās lētiem populistiskiem saucieniem un sazvērestības teorijām”. Katram gribētos turpināt savu ierasto dzīvi, tāpēc ir vieglāk un izdevīgāk noticēt kādai sazvērestības teorijai, jo daudziem šis ir apjukuma laiks. Lai apzinātos, ka pasaulē tomēr vīruss izplatās, V. Stulpins aicināja palasīt izslimojušo liecības. Tāpat viņš uzsvēra, ka jānovērtē tas, ko varam un drīkstam darīt, ka vairs neesam spiesti uzturēties mājās, kā tas notika pavasarī, tiekam aicināti doties ārā, pastaigās, svaigā gaisā. Protams, jāierobežo savi sociālie kontakti, bet, kad jāsatiekas ar citiem, tad drošībai maska ir jāizmanto. Tas nav tikai sevis dēļ, bet gan tāpēc, lai nenodotu vīrusu citiem, ja nu gadījumā, pat paši to neapzinoties, esam saslimuši. “Svarīgi ir cīnīties vienoti pret slimību nevis cilvēkiem. Jo ātrāk to izdarīsim, jo ātrāk varēsim atgriezties normālā situācijā,” mudināja bīskaps.

Viņš arī mierināja tos, kurus uztrauc, kā ar masku ir iespējams saņemt Svēto komūniju, norādot, ka, atrodoties vai pienākot pie dievgalda, maska jānoņem, bet pēc tam atkal jāuzliek. Uz klausītāju jautājumu, kāpēc dievkalpojumu celebrējošais priesteris un kalpojošais personāls var būt bez maskām, V. Stulpins atbildēja, ka to pieļaujot izdotie noteikumi. Bet tas neliedz priesterim dievkalpojumu vadīt arī maskā.

Raidījuma turpinājumā V. Stulpins dalījās savās pārdomās par viendzimuma partnerattiecību reģistrēšanu. Viņš norādīja, ka ir normatīvi, kas jau regulē kopdzīves jautājumus, kā arī jāmēģina šie jautājumi arī turpmāk risināt šo normu ietvaros, nemainot Satversmē iekļauto normu, ka ģimeni Latvijā veido vīrietis un sieviete un bērni. Līdz ar to divu viendzimuma cilvēku attiecības, viņaprāt, nebūtu jāpielīdzina ģimenei vai laulībai. Atbildot uz klausītāju jautājumu, kā kristietim izturēties pret draugiem, kas ir homoseksuāli, V. Stulpins sacīja, ka nevienu pārliecināt nav iespējams un tāpēc nav jābeidz draudzība. Draugi jāpatur lūgšanā un jāmēģina palīdzēt ikvienam saprast, kas ir īsta ģimene. Tāpat jālūdz Svētā Gara gudrība, lai arī paši saglabājam gudrību un nenovēršamies no Dieva iestādītās kārtības.

Pilnu raidījumu var noklausīties Radio Marija Latvija arhīvā.

KABIA

 

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti