“Pro Sanctitate” aicina atzīmēt Vispasaules svētdarīšanas dienu

1. novembrī, kad Baznīca svin Visu svēto dienu, kustība “Pro Sanctitate” atzīmē Vispasaules svētdarīšanas dienu, katru gadu piedāvājot arī kādu pārdomu tēmu. Šogad tā ir: “Evaņģēlija revolūcija krīzes laikā.” Kustības pārstāvji skaidro, ka tikai Evaņģēlija gaismā varam izprast mūsdienu situāciju, tās problēmas, kuras patlaban piedzīvojam.  Pārdomas šī gada Svētdarīšanas dienai sagatvojusi kustības pārstāve Nikoleta Seki.

Katrā valstī, katrā ģimenē un vietā krīze iek piedzīvota citos apstākļos, visi neatrodas vienādā stāvoklī. Kā norāda pāvests Francisks, mēs visi piedzīvojam vienu un to pašu vētru, tomēr ir tie, kas šo negaisu pārlaiž, atrodoties lielās, ērtās mājās ar stabilu darbu, labu atalgojumu, pārtiku, komfortu un siltumu, turpretī citi to pašu vētru piedzīvo uz ielas, trūcīgā patvērumā, ēd maz, slikti un ne katru dienu. Ir tie, kas dzīvo lielākā drošībā nekā citi, jo viņu valstī ir nodrošināta medicīniskā palīdzība, visu veidu atbalsts un ģimene. Tajā pat laikā ir arī tie, kuriem nav šāds nodrošinājums, kuri dzīvo valstī bez demokrātijas, valstī, kas nav šī vārda cienīga. Pietiek vēja pūsmas, lai izmainītu situāciju uz vissliktāko pusi. Pandēmija tad izdara visu pārējo.

N. Seki turpina, ka inficēšanās mums ir atklājusi infekciju arī savstarpējo attiecību tīklā. “Pēc tam, kad esam aplūkojuši aktuālo situāciju, uzdosim jautājumu: “Ko mēs kā kristieši varam darīt?” Mums jāmostas no miega, lai liecinātu par ticību, ko esam saņēmuši un jābūt ar “atvērtām antenām”. Kā mēs to varam darīt? Ik dienas dzīvojot Evaņģēlija revolūciju, ik dienas dzīvojot Dieva Vārdu ar atklātu un brīvu sirdi. Vienīgi Evaņģēlijs izmaina mūsu dzīvi, vienīgi Evaņģēlijs mūs pārveido Kristū, vienīgi Evaņģēlijs mums dāvā spēku mīlēt, piedot, kalpot, uzlūkot brāli un māsu ar mīlestību un nevis ar bailēm.”

Vispasaules svētdarīšanas dienas ietvaros kustība “Pro Sanctitate” aicina uz dievkalpojumiem 31. oktobrī pl. 16.45 Daugavpils Vissvētākās Marijas Bezvainīgās ieņemšanas baznīcā un pl. 18.00 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, savukārt 1. novembrī pl. 10.00 Bolderājas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīcā.

“Labu Vispārējā aicinājuma uz svētumu svinēšanu! Ļausim, lai svētie ienāk mūsu dzīvē un mūsu mājās! Uzlūkosim viņus un mācīsimies no viņiem Evaņģēlija revolūciju, lai mēs visi kļūtu svēti, lai mēs visi kļūtu brāļi un māsas,” aicina N. Seki.

Kustība “Pro Sanctitate”


Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti