Sabiedrībā zināmi cilvēki apliecina ticības spēku – KABIA projekts “Tiecības”

Kas ir ticība un garīgums? Ko ticība spēj dot cilvēkam? Uz šiem jautājumiem tiek meklētas atbildes Katoļu baznīcas informācijas aģentūras (KABIA) iniciētā sociālā projekta “Tiecības” ietvaros. Atbildes sniedz sabiedrībā zināmi cilvēki un garīdznieki, kuri stāsta par savu ticību, attiecību veidošanu ar Dievu un garīguma nozīmi viņu ikdienā.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi rosināt sabiedrību kļūt atklātākiem, brīvākiem, drosmīgākiem veidot sarunas ar līdzcilvēkiem par savu ticību, iekšējo pārliecību par Dievu; rosināt sabiedrību veidot dialogu un dalīties pieredzē par Dieva klātbūtnes piedzīvošanu un saskarsmi ar Augstāko savā dzīvē.

Projektā jau ir iesaistījušies Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra un tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Tuvākajos mēnešos sabiedrībai tiks piedāvāti vēl astoņi video materiāli, kuros par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē stāstīs Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis, operdziedātāja Marina Rebeka, pianists Viestards Šimkus, latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina un citi. Tas ir ekumenisks projekts, kurā piedalās dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji. Visus publicētos video iespējams noskatīties katoļu sabiedriskajā medijā Katolis.lv un tam pakārtotajos sociālo tīklu profilos Facebook, Twitter un YouTube.

“Katrs no mums kaut reizi ir aizdomājies par to, kas es esmu, kāpēc es esmu, kas man sāp un ko es vēlos sasniegt? Šajā video sērijā paustās domas palīdz “saslēgt” cilvēka racionālo prātu ar tik ļoti trauslo iekšējo pasauli, kurā katrs cilvēks var rast atbildes uz šiem mūžīgajiem jautājumiem,” projekta “Tiecības” aktualitāti komentē KABIA vadītāja Jekaterina Belokoņa. “Par vērtībām un it sevišķi par garīgajām vērtībām mūsu sabiedrībā tiek runāts par maz, tāpēc šāds projekts – ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstāka spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām.”

“Nav noslēpums, ka ticības jautājumi mūsu sabiedrībā tiek uzlūkoti ļoti dažādi – vēsturisku, sociālu, kultūras un citu aspektu dēļ,” komentē Daiga Katrīna Bitēna, viena no sērijas “Tiecības” satura veidotājām. “Lai gan pēdējos gados ir vērojams, ka lielas ļaužu masas pastiprināti pievēršas garīgajiem meklējumiem, atļauties runāt par šo tēmu publiski mūsu kultūrvides cilvēkam joprojām ir sarežģīti. Tomēr viens ir skaidrs – “aizliegtās tēmas” pārvar aizspriedumus un kļūst par “atļautām” tikai tad, ja par tām runā. Tieši tas ir arī šīs video sērijas mērķis – dot cilvēkiem “atļauju” un drosmi runāt.”

“Ticība ir gan dāvana, gan arī katra cilvēka personīgā izvēle,” projekta ietvaros skaidro Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. “Ticības dāvana nevienam netiek uzspiesta. Katram tiek dota izvēle šo dāvanu pieņemt vai, tieši otrādi, nepieņemt”.  Z.Stankevičs uzskata, ka gadījumos, kad cilvēki meklē dzīves jēgu un izvēlas iet ticības ceļu, pieņemtā ticība palīdz rast atbildes uz daudziem svarīgiem pamatjautājumiem, piemēram, kāda ir manas dzīves jēga, kas es esmu, uz kurieni dodos, kāda jēga ir ciešanām, kāda jēga ir mīlestībai? Lai gan dažkārt cilvēki uzskata, ka ticība nav racionāla, arhibīskaps ir pārliecināts, ka ticība ir racionāls ceļš, kas nav pretrunā ar prātu un pat pārsniedz prāta robežas. Viņš arī izsaka cerību, ka sociālā kampaņa “Tiecības” rosinās normalizēt ticības jautājumu apspriešanu sabiedrībā.

Interesenti tiek aicināti arī ziedot jaunu “Tiecības” video tapšanai Latvijas Romas katoļu Baznīcas Rīgas arhidiecēzes ziedošanas platformā ziedot.katolis.lv.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti