Sveicam Jāni kardinālu Pujatu apaļajā dzīves jubilejā!

Šodien, 14. novembrī, Jānis kardināls Pujats svin 90 gadu jubileju. Kardināls nāk no Latgales, kur, lasot svētās Terēzes no Lizjē grāmatu “Kādas dvēseles stāsts”, viņa sirdī dzimis aicinājums uz priesterību. Tas piepildījies 1951. gada 29. martā, kad bīskaps Antonijs Springovičs viņu slepenībā iesvētīja par priesteri. Savā ilgajā kalpošanas laikā J. Pujats drosmīgi sludinājis ticības patiesības. Arī tad, kad padomju varas apstākļos varēja draudēt represijas un cietums, rūpēs par ticīgajiem kopā ar brāli drukājuši lūgšanu grāmatas. Tāpat viņa kalpošanas laiku iezīmē rūpes par jaunu dievnamu celšanu un atjaunošanu.

Sveicam kardinālu apaļajā jubilejā un turpinājumā pievienojam Rīgas arhibīskapa metropolīta apsveikuma vārdus:

“Romas katoļu Baznīcas Rīgas metropolijas vārdā vēlos Jūs sirsnīgi sveikt dzīves 90 gadu jubilejā un pateikties par izcilo ieguldījumu Baznīcas dzīvē un tās sūtības īstenošanā.

Kalpošanai Latvijas katoļu saimei Jūs esat veltījis gandrīz 70 savas dzīves gadus, no tiem 30 bīskapa amatā un 20 – būdams kardināls. Baznīca Jums ir uzticējusi daudzus atbildīgus uzdevumus. Divdesmit gadus Jūs esat bijis Rīgas katoļu garīgā semināra pasniedzējs, audzinot jauno priesteru maiņu kalpošanai katoļu draudzēs visā plašajā Padomju Savienībā. Būdams Latvijas Baznīcas liturģiskās komisijas sekretārs, Jūs sekmējāt Vatikāna II koncila liturģisko reformu ieviešanu Baznīcas dzīvē. Īpaša pateicība Jums pienākas par Misāles un lekcionāriju iztulkošanu un izdošanu latviešu valodā.

Kopš Atmodas laika Jūs, būdams Rīgas arhibīskaps metropolīts, esat drosmīgi un gudri vadījis Baznīcu, katrā situācijā apliecinot Dieva Vārda patiesību un aizstāvot kristīgās vērtības. Jūs rūpējāties ne vien par ticīgo morāles līmeņa saglabāšanu, bet arī par 23 jaunu dievnamu celtniecību. Savs dievnams un piederība draudzei daudzos cilvēkos ir stiprinājis garīgo dzīvi. Jūsu rūpju lokā vienmēr ir bijusi ģimene, jaunieši un bērni, kā arī ikviens cilvēks, kam ir vajadzīga palīdzība.

Jūsu devumu sabiedrības garīgās dzīves stiprināšanā ir novērtējis ne tikai Vatikāns un Katoļu Baznīca Latvijā, bet arī citu konfesiju kristieši, piemēram, Latvijas Pareizticīgā Baznīca, piešķirot Jums 2016. gadā II pakāpes Svētmocekļa Rīgas arhibīskapa Jāņa (Pommera) ordeni.

Novēlu Jums spēku, veselību un Dieva svētību, kalpojot Kristus Baznīcas misijai Evaņģēlija pasludināšanā un gara spēka uzturēšanai mūsu sabiedrībā!” raksta Z. Stankevičs.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti