Ticība – pārliecība par lietām, kuras neredzam

Veidojot projekta “Tiecības” video materiālu, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs dalījās pārdomās, kas, viņaprāt, ir garīgums un ticība.

Arhibīskaps skaidroja, ka mūsu dzīvē ir divas sfēras. Viena esot materiālā sfēra, kas ir taustāma un uztverama ar piecām cilvēka maņām. Savukārt, otra sfēra esot tā, kas attiecas uz mūsu esamības dziļākajiem slāņiem. Tas ir garīgums. Šajā sfērā cilvēks sastopas ar daudziem jautājumiem, kas uzplaiksnī dzīves laikā – par dzīves un ciešanu jēgu, par nāvi un mīlestību. Viņaprāt, katram cilvēkam būtu jāizturas nopietni pret šo savu dziļāko esamības sfēru un jārēķinās ar to savā ikdienā.

Skaidrojot, kas, viņaprāt, ir ticība, Z. Stankevičs atsaucās uz Svētajiem Rakstiem, Jauno Derību, kuras Vēstulē ebrejiem izskanot skaista ticības definīcija. Ticība ir pārliecība par lietām, kuras neredzam. Ticība ir to lietu, uz kurām ceram, īstenošana. Ticība ir pārliecība, ka neredzamā pasaule ir reāla. Ticībā katrs cilvēks sāk īstenot to, uz ko cer. Arhibīskaps uzskata, ka pieņemam ticību, ja nopietni uztveram neredzamo pasauli, Dievu, ja ticam, ka Viņš ir atklājies un atklājis mums mūsu dzīves “satiksmes noteikumus”.

Tomēr ticībai nepietiekot tikai ar ticēšanu vien. Ir nepieciešams dzīvot saskaņā ar to, ko Dievs mums ir atklājis. Arhibīskaps uzsvēra, ka katrs dzīves beigās piedzīvosim mūsu dzīves “inventerizāciju”. Mums būšot jāatbild Dievam par to, ko esam darījuši ar Viņa piešķirtajām dāvanām. Un pirmā dāvana, pēc arhibīskapa domām, esam mēs paši. Pēc tam seko mūsu talanti, līdzcilvēki, kā arī apkārtējā vide, kurā dzīvojam.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstāka spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Video sēriju veido sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu baznīcai piederošu personu liecības par ticības nozīmi viņu ikdienā, tās ietekmi uz viņu personību un dzīvi.

Palīdzi mums veicināt Latvijas garīgo atdzimšanu un atbalsti projekta īstenošanu ziedo.katolis.lv!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti