Dievkalpojuma vadītājam mutes un deguna aizsegs nav obligāts

Visi ārkārtas situācijā ieviestie ierobežojumi, par kuriem informācija, citastarp, tika sniegta arī vietnē Katolis.lv, attiecas arī uz reliģiskām darbībām. Tomēr Tieslietu ministrija vēlas viest skaidrību attiecībā uz mutes un deguna aizsegu lietošanu tiem garīdzniekiem, kas vada dievkalpojumu.

Tieslietu ministrija skaidro, ka, „respektējot to, ka tam garīdzniekam, kurš vada dievkalpojumu, pilnvērtīga pienākumu veikšana noteiktajos brīžos nav savietojama ar mutes un deguna aizsega lietošanu (piem., altāra, Evaņģēlija u.c. rituālu priekšmetu skūpstīšana), bet vairākkārtējā maskas uzlikšana/noņemšana dievkalpojuma laikā noniecina mutes un deguna aizsega lietošanas nozīmi, tiek pieļauts ka garīdznieks, kurs vada dievkalpojumu mutes un deguna aizsegu nelieto“. Šis atvieglojums neattiecas uz pārējo garīgo un kalpojošo personālu, kas dievkalpojumā piedalās, bet to nevada.

Ņemot vērā, ka mutes un deguna aizsega nelietošana paaugstina inficēšanās risku visiem, kas atrodas konkrētajā telpā, ministrija iesaka garīdzniekiem, kas vada dievkalpojumus, ievērot citus drošības pasākumus, piemēram, dievkalpojuma vadītājs atrodas vismaz 5 metru attālunā no pārējiem dalībniekiem, ja iespējams, pret pārējiem ar muguru. Tomēr, ja garīdznieki savu pienākumu ietvaros atrodas virs apmeklētājiem, piemēram, kancelē lasa sprediķi, mutes un deguna aizsargs ir jālieto. Tāpēc Tieslietu ministrija aicina izvairīties no kāpšanas kancelē visas ārkārtas situācijas laikā.

Tāpat ministrija atgādina, ka, ņemot vērā Covid-19 izplatības risku, koru mēģinājumi klātienē nav iespējami, bet dziedāšana dievkalpojuma laikā iespēju robežās ir jāsamazina. Dziedāt dievkalpojumā bez mutes un deguna aizsega var tikai tad, ja ir viens dziedātājs, kurš atrodas nodalītā telpā, piemēram, balkonā, kas ir vairāku metru attālumā no pārējiem reliģiskās darbības vietas apmeklētājiem, „noteikti nodrošinot, ka pasākums noris ar pārtraukumu ik pēc divām stundām un pārtraukuma laikā tiek nodrošināta telpu vēdināšana vismaz 15 minūtes“.

„Attiecībā uz tirdzniecības ierobežojumu attiecināmību uz reliģiskajām organizācijām vēlamies vērst Jūsu uzmanību, ka, pēc konsultācijām ar Ekonomikas ministriju un Valsts kanceleju, ņemot vērā reliģisko savienību (baznīcu) sniegto skaidrojumu par to, ka reliģiskās darbības veikšanai nepieciešamo priekšmetu izplatīšana reliģiskās darbības veikšanas vietās nevar tikt uzskatīta par tirdzniecību, bet gan par dievkalpojuma elementu un rituālu priekšmetu izplatīšanu par ziedojumiem, uz reliģiskajām organizācijām nav attiecināms ierobežojums par tirdzniecību brīvdienās un svētku dienās,“ raksta Tieslietu mnistrija. Tas nozīmē, ka draudžu grāmatu galdi brīvdienās var darboties.

Pārējie valstī izsludinātie ierobežojumi un arī higiēnas prasības dievnamu apmeklētājiem un dievkalpojumu vadītājiem jāturpina ievērot.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti