Iznācis “Katoļu Baznīcas vēstneša” 600. numurs

Iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” šī gada pēdējais – decembra – numurs, kurš šoreiz īpaši veltīts labdarībai. Izdevuma redaktore Ingrīda Lisenkova Redaktora slejā raksta, ka Ziemassvētki ir savā ziņā labdarības laiks. Šo sezonalitāti varam nosodīt vai arī tieši otrādi – varam sākt tagad un turpināt arī ikdienā praktizēt tuvākmīlestību. Tāpēc šoreiz žurnālā par to, kas ir labums, kāpēc darīt labu, un dažas idejas labu darbu veikšanai ikdienā. Redaktore pauž prieku, ka šī gada decembrī ir iznācis žurnāla nu jau 600. numurs, kā arī novēl, lai nākamgad žurnālam būtu tik pat liels abonentu skaits.

Risinot labdarības tēmu, vispirms žurnālā ir raksts par labajiem darbiem saskaņā ar Evaņģēlijā ietverto vēsti. Evija Puķe-Jansone mēģina noskaidrot, ko par labo darbu veikšanu saka psihologi. Pēc tam seko vairāki praktiski piemēri labu darbu veikšanai: Vācijas Katoļu sieviešu apvienība strādā ar grūtniecēm, kuras nevēlas vai objektīvu iemeslu dēļ nespēs uzņemties rūpes par gaidāmo bērniņu, meklējot potenciālos adoptētājus, kuri gatavi bērnus pieņemt savās ģimenēs; valsts sociālās aprūpes centrs “Rīga” iepazīstina ar diviem neredzīgiem pusaudžiem, kuri ilgojas pēc ģimeniska siltuma; Līga Uzulniece, “Eņģeļa pasta” dibinātāja, intervijā stāsta par iespējām iepriecināt seniorus pansionātos, sūtot dāvaniņas; Vineta Trimalniece, kas pati reiz strādājusi pansionātā, dalās savās idejās, kā šai laikā, kad nevaram būt līdzās, iepriecināt tos, kas mīt pansionātos. Numura tēmu noslēdz brāļa Jāņa Savicka pārdomas par svēto Asīzes Francisku un franciskānisko sveicienu – Miers un labums.

Kā parasti žurnālā ir arī citas rubrikas, kas ietver vairākus interesantus materiālus par dažādām tēmām. Piemēram, rubrikā “Stūrakmens” māsa Emanuēla Linda Ceple dalās pārdomās par Gandarīšanas sakramentu, Dace Stirāne rubrikā “Mana draudze” apraksta savu ceļojumu uz Indricas draudzi Baltkrievijas pierobežā, Egils Purviņš šoreiz raksta par cēlsirdības spēku, bet Daiga Kaže bērniem sagatavojusi stāstiņu par to, kā radies cilvēks.

Iegādājieties “Vēstnesi” savu draudžu grāmatu galdos vai abonējiet to un saņemiet savās pastkastītēs!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti