Iznāks Daigas Kažes grāmata „Stāsti dzirdīgām ausīm“

Šīs nedēļas otrajā pusē klajā nāks Daigas Kažes stāstu grāmatiņa bērniem „Stāsti dzirdīgām ausīm“. Grāmatiņu izdod nodibinājums „Katoļu Baznīcas Vēstnesis“. Daudzus no stāstiem, kas apkopoti grāmatā, bērni, iespējams, jau paspējuši izlasīt kādā no „Vēstneša“ numuriem. 

Grāmatā ir apkopoti 24 stāsti, kas vēsta par draudzību, godīgumu, pazemību, drosmi un citām kristīgām vērtībām. Tā var kļūt par lielisku Ziemassvētku dāvanu un lasāmvielu vecākiem kopā ar pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Grāmatas ilustrācijas ir veidojusi Guna Miķelsone, dizaina autors ir Normunds Pucis.

Stāsti ir sakārtoti atbilstoši liturģiskā gada ritējumam. Daļa stāstu ir saistīta ar noteiktiem Baznīcas svētkiem, piemēram, Ziemassvētkiem, Lieldienām, Vasarsvētkiem, Kristus Karaļa svētkiem, daļa ar kādiem nereliģiskiem, bet ikvienam cilvēkam svarīgiem notikumiem, piemēram, māmiņas dienu, Dziesmusvētkiem. Citi stāsti ir par citām tēmām. Tā grāmatu raksturo „Katoļu Baznīcas Vēstneša“ redaktore Ingrīda Lisenkova. Grāmatas autore papildina, ka stāstu galvenie varoņi ir pirmskolas un sākumskolas vecuma bērni. Turklāt dažus stāstus papildina arī uzdevumi.

„Šī ir otrā bērnu grāmata, ko sagatavojis nodibinājums “Katoļu Baznīcas Vēstnesis”. Gaidot pāvestu vizītē Latvijā, mēs izdevām grāmatiņu “Deviņi vakari jaukās sarunās” ar Daigas Kažes stāstiem un Gunas Miķelsones ilustrācijām, kas veltītas pāvesta Franciska dzīvei. Tāpat pirms vairākiem gadiem bērnu auditorijai izdevām oriģinālu un izglītojošu atmiņas spēli “Ticības dārgumi”. Manuprāt, Latvijas katoļu bērnu auditorijai ir ļoti maz šāda veida materiālu, tāpēc ir prieks, ka iesākais darbs turpinās un varam piedāvāt “Stāstus dzirdīgām ausīm”,“ teic I. Lisenkova.

Grāmatu līdz Ziemassvētkiem var  iegādāties Mieram Tuvu interneta veikalā, to varēs nopirkt Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes grāmatu galdā, iespējams, arī citos grāmatu galdos. Ņemot vērā, ka ārkārtas situācijas apstākļos grāmatas nogādāšana un pieejamība draudzēs varētu būt apgrūtināta, grāmatu varēs pasūtīt tieši pie izdevāja, rakstot uz e-pastu: kbvestnesis@inbox.lv. „Katoļu Baznīcas Vēstnesis“ grāmatu nosūtīs, izmantojot „OMNIVA“ vai Latvijas Pasta pakalpojumus.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti