Radio Marija Latvija jubileja: Jautājums programmas direktoram

Šodien, 8. decembrī, piecu gadu jubileju svin Radio Marija Latvija. Svētku laikā, uzdodot pāris jautājumus dažiem radio pārstāvjiem darbiniekiem, brīvprātīgajiem, vēlējāmies noskaidrot, ko viņiem nozīmē darbs un kalpošana radio, ko viņi šai laikā guvuši un kādu redz radio.
Šoreiz uz jautājumiem atbild Radio Marija Latvija (RML) programmas direktors priesteris Pēteris Skudra. 

Ko tev nozīmē darbs RML?

Man darbs RML nozīmē sava aicinājuma piepildīšanu. Es nekad mūžā nebūtu domājis strādāt radio. Kad bīskaps pateica, ka mans pienākums ir būt par virtuālas draudzes prāvestu, es to uztvēru kā neprātīgu lēmumu. Šodien es saprotu, ka, paklausot bīskapam, esmu nonācis savā vietā, kur Dievs mani šobrīd grib redzēt. Tā nu es cenšos ikdienā labi veikt savus pienākumus, lai no tā ieguvēji būtu arī citi.

Svinību laikā runāsiet par piecām radio vērtībām. Kādas tās ir un kāpēc?

Radio Marija vērtības ir: brīvprātīgo kalpojums, paļāvība uz dievišķo providenci, mariāniskais garīgums, uzticība katoliskajai Baznīcai un tās vadībai, misionārais aicinājums.
Radio Marija nav parasts medijs. Tā misija un uzdevums ir būt par draugu, par atbalstu ikdienas gaitās, tāpēc tas nevar darboties kā visi pārējie mediji. Lai Radio Marija tik tiešām būtu atbalsts klausītājam, tas nevar būt atkarīgs no kāda interesēm, tāpēc šis projekts ir uzticēts Dieva gādībai, ne peļņai, izmantojot reklāmas. Radio uztur klausītāji un arī veido klausītāji, tāpēc brīvprātīgie ir kā dzīvi Radio Marija sirdspuksti, kas šo projektu uztur dzīvu un dod klātbūtnes sajūtu tā klausītājiem. Radio Marija nav oficiāls Baznīcas projekts, bet tas ir radīts Baznīcai, jo vēlas palīdzēt katram kristītajam iet ticības ceļu. Mēs visi esam Baznīca, tāpēc, lai varētu patiesi kalpot katram kristietim individuāli, Radio Marija ir svarīgi būt vienotībā ar Baznīcas vadību – pāvestu un vietējo bīskapu konferenci. Mariāniskais garīgums ir svarīgs tāpēc, ka radio nes Marijas vārdu, un viņa ir visizcilākais kristieša paraugs, tāpēc mēs regulāri vēršamies pie viņas pēc palīdzības. Šī radio ideja ir radusies Marijas svētvietā Medžugorijē, tāpēc nereti Radio Marija Pasaules ģimenē runājam, ka šis ir viņas projekts, kurā mēs palīdzam viņai kalpot savam Dēlam. 

Visbeidot misionārais aicinājums. Baznīca pastāv, lai sludinātu. Radio Marija ir projekts, kas atbalsta Baznīcu un katru tās locekli šajā misijā. Tāpēc ikdienā ir daudz dažādu raidījumu, kas cilvēkiem ļauj iepazīt kristīgo ticību un piedzīvot sastapšanos ar Jēzu, kas mīl ikvienu cilvēku.

 

Kā šo piecu gadu laikā ir mainījies radio, tā auditorija, jūs, kas tajā strādājat?

Varu teikt, ka šobrīd RML projekts Latvijā sāk mācīties stabili staigāt. Esam izauguši no tāda kā zīdaiņa posma, kad taustījāmies un meklējām, ko un kā labāk darīt. Kļūstam pārliecinātāki par sevi, drošāki. Šobrīd jau ir izveidojušies ieradumi, sākam saprast, kas ir un kas nav nepieciešams Latvijas auditorijai, turamies pie lietām, kas jau kļūst par pārbaudītām vērtībām (Adventa un Gavēņa kalendārs, svētceļojums, maija dziedājumi utt). Ļoti ceru, ka mums arī turpmāk izdosies būt uzticīgiem saviem klausītājiem un Radio Marija vērtībām.

Kas ir bijuši, tavuprāt, svarīgākie RML notikumi šo piecu gadu laikā?

Viens svarīgs notikums bija pāvesta Franciska vizīte Baltijas valstīs. Mēs atspoguļojām praktiski visas pāvesta gaitas, sākot ar nosēšanos Viļņas lidostā un beidzot ar Svēto Misi Tallinā. Braucām līdzi, translējām, tulkojām runas, intervējām acu lieciniekus un organizatorus. Tās bija intensīvas un aizraujošas četras dienas kopā ar pāvestu.

Liels prieks ir par to, ka varam cilvēkiem dot universālās Baznīcas pieredzi, kad translējam Pasaules Jauniešu dienu aktivitiātes un Svēto Misi no Vatikāna. Šogad 27. marta pāvesta svētība tukšā Pētera laukumā pandēmijas sākumā bija ļoti uzrunājoša pieredze, kuru varējām translēt.

Noteikti sasniegums ir vēl divu frekvenču apgūšana šajā laikā. Sākām ar trim frekvencēm Rīgā, Liepājā un Krāslavā. Tagad translējam arī Cēsīs un Valkā. Šobrīd gaidām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes atbildi par frekvencēm Gulbenē un Saldū. Iespējams, ka šo sezonu noslēgsim ar vēl divām frekvencēm.

Ko gūsti pats, darbojoties radio?

Man pašam radio ir kārtīga dzīves skola. Reizēm tās mācību stundas galīgi nav vieglas, bet Dievs caur tām man palīdz augt garīgi un cilvēciski. Mācos būt par labu Kristus liecinieku (līdz ar to jāmācās ikdienā viņu sastapt, lai varu pēc tam liecināt), pilnveidoties cilvēciski kā līderis, kā priesteris, kā kristietis. Liels atbalsts ir komandas biedri, ar kuriem nākas ikdienā plecu pie pleca strādāt. Reizēm aplaužam viens otram ragus, bet cenšamies būt par atbalstu viens otram un palīdzēt. Man atsevišķos dzīves posmos ir bijis ļoti svarīgi, ka ir komandas atbalsts ne tikai darba jautājumos, bet arī privātās dzīves jomās. Liela iedvesma ir brīvprātīgie, kuri par spīti darbiem, mācībām, ģimenei un citiem pienākumiem atrod laiku, lai būtu RML, lai palīdzētu un kalpotu. No viņiem var ļoti daudz mācīties.

Ko novēli un uz ko aicini radio klausītājus?

Aicinu turpināt klausīties RML, stāstīt par to citiem, nekautrēties iesaistīties ēterā. RML ir klausītāju radio, un tas savu misiju var pildīt tad, ja klausītāji iesaistās: komentē raidijumus, uzdod jautājumus, dalās ar savu ticības pieredzi. Tas ļauj saprast Latvijas kristieša situāciju un vajadzības un tām atbildēt. Noteikti aicinu lūgties kopā, ar un par RML. 

No sirds pateicos visiem tiem, kuri jau ir kopā ar RML visus šos gadus un kuri pievienojas šim projektam. Paldies par atbalstu RML, par to, ka, pateicoties simtiem brīvprātīgo un tūkstošiem ziedotāju un lūdzēju, RML var svinēt piecu gadu jubileju un, kas zina, cik vēl jubilejas varēs svinēt turpmāk.

KABIA; Foto: RML arhīvs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti