Atbalsti Baznīcas darbību elektroniski!

Uzsākot 2021. gadu, vēlamies no sirds pateikties visiem, kas snieguši savu atbalstu dažādām Baznīcas iniciatīvām.

Aizvadītā gada pēdējo trīs mēnešu laikā portālā ziedot.katolis.lv bija saziedoti vairāk nekā 4500 eiro. Visvairāk atbalstītās kategorijas pirmajos mēnešos bija „Sabiedrības garīgās izglītošanas projekti“ un „Atbalsts Baznīcai“. Katrā no tām kopumā ziedoti vairāk nekā 1500 eiro.

„Ierobežojumi, kas ieviesti sakarā ar Covid-19 apkarošanu, ietekmē daudzas sfēras, tostarp arī Baznīcu,“ atzīst Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. “Labas gribas cilvēku atbalsts ir ļoti nepieciešams ne tikai garīgā kalpojuma turpināšanai, bet arī dažādu profesionālo pakalpojumu saņemšanai. Tā aizvadītajā gadā mums ļoti intensīvi nācās izmantot juristu pakalpojumus. Nebūtu taisnīgi, ka viņi to dara bez maksas. Tāpēc īpaši lūdzu atbalstīt šo projektu,” turpina Z. Stankevičs.

Kategorijā „Atbalsts Baznīcai“ ir apkopotas dažādas iniciatīvas, kuras ir saistītas ar Baznīcas kā institūcijas pastāvēšanu un atbalstu tai, piemēram, juridiskais atbalsts Baznīcai. Tāpat šeit var atrast dažādu draudžu projektus. To mērķis ir dievnamu renovācija, siltināšana, saglabāšana nākamajām paaudzēm. Šajā kategorijā vislielāko interesei un atbalstu guvis Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes projekts, kura mērķis ir dievnama ārējās fasādes izgaismošanas sistēmas modernizēšana. Projekta atbalstam līdz šim saziedots nepilns 1000 eiro. 

Ieskatoties sabiedrības garīgās izglītošanas projektos, jāatzīst, ka lielākā daļa atbalstītāju ir izvēlējušies ziedot līdzekļus Radio Marija Latvija projektam „Iedod jaunu jaudu Radio Marija Latvija ierakstu studijai“, kura ietvaros plānots iegādāties jaunu datoru ierakstu studijas vajadzībām. Patlaban šim projektam ziedoti 1037 eiro. Un nepieciešami vēl nepilni 600 eiro, lai projektu varētu īstenot.

2020. gadā Latvijas Starpdiecēžu augstākais garīgais seminārs atzīmēja simtgadi. Ņemot vērā Garīgā semināra nozīmi ne tikai Latvijas, bet padomju laikos un arī joprojām daudzu bijušās Padomju Savienības ticīgo dzīvē, semināra simtgades svinībām ir izveidota atsevišķa kategorija. Vīrusa Covid-19 izplatības dēļ svinības 2020. gadā nenotika, bet šogad plānota Garīgajam semināram veltīta izstāde, grāmatas izdošana un citas aktivitātes. Aizvadītā gada rudenī tika prezentēts arī Valdemāra Helmaņa dokumentālais materiāls „Aicinājums“, kuru patlaban var noskatīties vietnē Youtube.com. Semināra jubilejas pasākumiem līdz šim ir ziedoti 358 eiro.

Baznīcā svarīga loma ir žēlsirdības darbu veikšanai, tāpēc platformā ziedot.katolis.lv kategorijā „Žēlsirdības darbi“ ir apkopotas dažādas iniciatīvas, kuras grūtībās un sarežģītās situācijās nonākušo atbalstam īsteno organizācija „Caritas Latvija“. Līdz šim žēlsirdības darbu veikšanai ir ziedoti 1035 eiro.

Sakām paldies visiem atbalstītājiem par Jūsu ziedojumiem, kas palīdz katrai projekta idejai pakāpeniski kļūt par īstenību.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Mainījusies KABIA valde

Aprīļa beigās mainījusies Katoļu Baznīcas informācijas aģentūras valde. Par KABIA valdes priekšsēdētāju iecelts Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš šajā

Lasīt vairāk »