“Katoļu Baznīcas Vēstnesis” janvārī pievērsies dvēseles izpētei

Iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” šī gada pirmais numurs, kurā šoreiz vairākos rakstos un no vairākiem skatupunktiem tiek meklētas atbildes uz jautājumu par to, kas ir dvēsele. Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta, ka ideja par nepieciešamību pētīt dvēseli radās, jo kādās viesībās esot saņēmusi daudzus jautājumus par to, kas ir dvēsele un gars, kas pēc cilvēka nāves aizceļo pie Dieva un vai tā dzīves laikā kaut kā attīstās. 

Atbildes uz šiem daudzajiem jautājumiem tika meklētas filosofijā, teoloģijā un psiholoģijā. Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta filosofijas profesore Māra Kiope par dvēseli atbild no filosofiskā skatupunkta rakstā “Cilvēks – dvēseles un miesas vienība”. Šīs pašas augstskolas profesore Baiba Brūdere raksta par dvēseli teoloģijas skatījumā, bet klīniskā psiholoģe māsa Inese Lietaviete sarunā stāsta, ko par dvēseli zina un stāsta psiholoģijā. 

Šoreiz žurnālā ir intervija ar kultūras procesu vērotāju Pēteri Bankovski, kurš dalās savās pārdomās par laiku, kurā dzīvojam. Rubrikā “Bīskapi Latvijā” šoreiz ir filosofes Solveigas Krūmiņas-Koņkovas sagatavotais materiāls par bīskapu Pēteri Strodu, bet rubrikas “Mana draudze” veidotāja Dace Stirāne šoreiz apciemojusi Lielvārdi. Attēls no Lielvārdes draudzes šoreiz rotā arī žurnāla vāku, jo, kā redaktora slejā raksta I. Lisenkova, šogad katra žurnāla vāku rotās fotogrāfija no draudzes, kuru varēs iepazīt konkrētā “Vēstneša” lapaspusēs. Kā vienmēr žurnālu papildina arī citas rubrikas un raksti, tostarp rubrika “Svētdienas skola” mazajiem lasītājiem. 

Žurnāla redaktore raksta, ka šis gads izdevumam būs izšķirošs, jo, samazinoties tirāžai, pieaug pašizmaksa. Būtu nepieciešami vēl 500 abonenti, lai pašizmaksa neaugtu un žurnāls arī turpmāk varētu iznākt līdzšinējā formātā. Tāpat pēc daudzu lasītāju lūguma šogad plānots padarīt žurnāla saturu pieejamu internetā. 

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti