Par jauniešu darba koordinatoru arhidiecēzē izvēlēta Anda Aleksandrova

Pēc tam, kad 2020. gada oktobrī Rīgas arhidiecēzes priesteru konferencē tika prezentētas vadlīnijas pastorālajam darbam ar jauniešiem, tika izsludināts konkurss uz jauniešu darba koordinatora vietu Rīgas arhidiecēzē. Konkursā piedalījās desmit kandidāti, un pēc otrās kārtas par koordinatoru tika izvēlēta Anda Aleksandrova.

A. Aleksandrova dzīvo Iecavā, viņa ir aktīvi iesaistījusies draudzes dzīvē, tostarp “Alfa” kursu veidošanā, piedalījās Tezē jauniešu tikšanās dalībnieku uzņemšanā, bet savu aicinājumu un vēlmi strādāt ar jauniešiem atklājusi Kristīgās dzīves un evanģelizācijas skolas organizētajās jauniešu nometnēs “Oāze”, kur darbojusies kā animators. Aizvadītajā gadā A. Aleksandrova ir ieguvusi arī nometņu vadītāja kvalifikāciju.

Kā pastāstīja viens no vadlīniju izstrādātājiem, Rīgas arhidiecēzes jauniešu kapelāns priesteris Pēteris Skudra, konkursā tika izvērtēti vairāki kritēriji – izglītība, ticības pieredze, darba pieredze. Lai arī pēdējā kārtā izvēlēties esot bijis ļoti grūti, jo visi kandidāti bijuši ļoti labi, P. Skudra stāsta, ka A. Aleksandrova kā atbilstošākais kandidāts tikusi izvēlēta ne tikai tāpēc, ka cenšas aktīvi izdzīvot savu ticības dzīvi, bet arī tāpēc, ka iepriekšējā darba pieredze “likās ļoti piemērota koordinatora amatam, kas var apzināt situāciju, to novērtēt un apvienot esošos resursus kopīga mērķa realizēšanai”. 

Priesteris P. Skudra uzsver: “Man ir liels prieks, ka mūsu diecēze seko līdzi aktuālajam Baznīcā un pieskaņojas tās prioritātēm. Esmu pārliecināts, ka pirms gada izstrādātās vadlīnijas un jaunatnes darbinieks būs labs atbalsts draudzēm darbā ar jauniešiem. Līdz šim mums ir pietrūcis sistemātiskas vienotas kalpošanas jauniešiem. Pēc vairākām darba intervijām esmu pārliecināts, ka Anda ar draudžu aktīvu līdzdalību spēs iesākt jauniešu pastorālo aprūpi.” 

Stāstot par tuvākajiem darbiem jaunajā amatā, A. Aleksandrova norāda: “Pašreiz plānotas intervijas ar Rīgas arhidiecēzes priesteriem, aktīviem lajiem, dažādu kopienu un organizāciju dalībniekiem, arī jauniešiem un viņu vecākiem. Svarīgi, lai uzrakstītās vadlīnijas tiktu reāli ieviestas draudzēs, tomēr tai ir jābūt kopīgai sadarbībai, ņemot vērā arī priesteru un pašu jauniešu viedokli. Latvijā jau notiek daudz brīnišķīgu pasākumu, kas domāti jauniešiem, ir neskaitāmas organizācijas, kas strādā jauniešu labā, un viņu mērķis ir kopīgs – atbalstīt jaunieti, palīdzēt dzīves jēgas meklējumos, tai skaitā iepazīt Dievu. Mans mērķis – sadzirdēt visas iesaistītās puses un iedzīvināt paustās vēlmes. Mana vīzija ir jaunieši, kas jūtas piederīgi savai draudzei un kuri, arvien labāk iepazīstot Dievu, rod daudzās atbildes un spēj kristīgās vērtības nest tālāk.” 

Koordinatore aicina ikvienu, kam rūp jaunieši un kas vēlas iesaistīties ar savu pieredzi vai ieteikumu, rakstīt uz e-pastu: jauniesi@catholic.lv. 

KABIA; Foto: A. Aleksandrovas personīgais arhīvs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti