Padomju laika ticības mocekļa A. Meņa grāmata “Cilvēka Dēls” tagad arī latviski

Uzsākot Lielā gavēņa ceļu uz Lieldienām, izdevniecībā “KALA Raksti” latviski izdota pazīstamā padomju laika ticības mocekļa – pareizticīgo priestera Aleksandra Meņa (1935–1990) – grāmata “Cilvēka Dēl”s. Šo darbu A. Meņs sāka rakstīt jau 14 gadu vecumā, pirmo versiju pabeidza 23 gadu vecumā un to papildināja visa sava mūža garumā. Šajā literāri teoloģiski vēsturiskajā vēstījumā gluži kā no jauna tiek izstāstīts Jēzus Kristus dzīvesstāsts. Tas spēj vienlīdz iedvesmot gan jebkuru kristieti, neatkarīgi no konfesijas, liekot daudz plašāk palūkoties uz savas ticības galveno Personu, gan arī vēsturnieku, kas vēlas labāk saprast Jēzus laikmeta vēsturisko fonu, gan jebkuru labas gribas cilvēku, kas uzdod šīs dzīves lielākos jautājumus, tostarp par cilvēku un par Dievu – Dievu, kurš nācis pasaulē kā Cilvēka Dēls.

Šī ir pati pazīstamākā Aleksandra Meņa grāmata, līdz šim tā tulkota 14 valodās (ieskaitot latviešu).

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps emeritus Pāvils Brūvers raksta: “Brūkošajam padomju režīmam priesteris A.Meņs bija kļuvis tikpat bīstams kā savā laikā Jēzus jūdu varenajiem. 1990. gada 9. septembrī Aleksandrs Meņs ceļā uz dievnamu tika nogalināts, bet, paldies Dievam, ir saglabājušies viņa raksti, un šodien mēs savās rokās turam Aleksandra Meņa izcilo grāmatu, tulkotu latviešu valodā, – “Cilvēka Dēls”.

Šajā grāmatā priesteris Meņs ļauj piedzīvot tik ciešu Jēzus klātbūtnes sajūtu, ka teju vai spējam gan sajust vakara vēju, kas noglāsta Ģenezaretes ezera virsmu, un pavasara ziedu smaržu Nācaretē un sadzirdēt Jēzus dzīvības pilnos vārdus, gan arī piedzīvot krusta šausmas Golgātā un Augšāmcelšanās prieku Lieldienu rītā.

Šīs dzīvās ainas mūs ieved cilvēces vislielākajā notikumā un ļauj būt kopā ar Jēzu, piedzīvot vidi, kurā Viņš dzima, un cilvēkus, kas toreiz bija ap Viņu, – gan tos, kas Viņu mīlēja un sargāja, gan tos, kas Viņu nīda un ilgojās pēc Viņa nāves. Lasot šo grāmatu, mēs piedzīvojam Jēzu kā patiesu Cilvēku, kas ēda, dzēra, skuma, priecājās, piedzīvoja aukstumu un karstumu, izsalkumu un slāpes, arī kārdināšanu, nodevību un ciešanas, bet tajā pašā laikā aizvien palika mīlestības pilns pret visiem cilvēkiem, arī tiem, kas Viņu ienīda un nogalināja. Viņš atdeva visu sevi, lai mēs piedzīvotu laimi būt par Dieva bērniem.”

Grāmata izdota ar Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes atbalstu. Grāmatu atbalstījuši ir vairāki anonīmi ziedotāji, kas ziedoja, izmantojot Katoļu Baznīcas informācijas aģentūras platformu ziedot.katolis.lv. Izdevniecība sirsnīgi pateicas visiem labvēļiem, kuru atbalstam pateicoties apjomīgā grāmata pieejama par ļoti demokrātisku cenu, kā arī ir iespējami divi lieli grāmatu dāvinājumi – 50 grāmatas izdevniecība dāvinās Aleksandra Meņa starptautiskajai labdarības biedrībai pateicībā par auglīgo sadarbību grāmatas tapšanai, savukārt 100 grāmatas tiks dāvinātas Latvijas bibliotēkām, lai vēsts par Cilvēka Dēlu varētu izskanēt pēc iespējas plaši Latvijas sabiedrībā.
Grāmatu no krievu valodas tulkojis Zigurds Skābardis, tās literārā redaktore ir Astra Feldmane, māksliniece – Laura Feldberga. “Cilvēka Dēla” latviskā versija tiks atvērta šovakar, Pelnu trešdienā, pl. 18.30 Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, Klostera ielā 2.

Atvēršanas notikumam būs iespējams sekot līdzi arī tiešsaistē: https://www.facebook.com/MieramTuvu un https://magdalenasdraudze.lv/.

Grāmata jau ir pieejama visiem interesentiem, apmeklējot izdevniecības internetveikalu: https://www.mieramtuvu.lv/?view=projekti_detail&Id=593.

KALA Raksti

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti