Šī gada Lielā gavēņa iespējas

Šodien, Pelnu trešdienā, sākas Lielais gavēnis. 40 dienas gatavosimies Kristus augšāmcelšanās svētkiem, kas šogad tiks svinēti 4. aprīlī. Katru gadu šai laikā tiek piedāvātas dažādas iespējas un iniciatīvas, kā arī pāvests gatavo īpašu vēstījumu, lai mudinātu uz iekšēju lūgšanu un atgriešanos katru labas gribas cilvēku.

Pāvests Francisks šī gada vestījumā Lielajam gavēnim raksta: “Gavēnis, lūgšana un žēlsirdības dāvanas, par ko runāja Jēzus (sal. Mt 6, 1-18), dara iespējamu mūsu atgriešanos, kā arī liecina par to. Nabadzības un sevis aizliegšanas ceļš (gavēnis), iejūtība un mīlestības pilna gādība par trūcīgajiem (žēlsirdības darbi) un bērna dialogs ar Tēvu (lūgšana) ļauj mums piedzīvot sirsnīgu ticību, dzīvu cerību un darbīgu žēlsirdību.“ Pāvests šai laikā īpaši mudina uz mīlestību un iejūtību, daloties ar brāļiem un māsām ar to, kas mums ir. Pilnu vēstījuma tekstu latviešu valodā var izlasīt šeit. 

Ņemot vērā, ka šogad ne visiem būs iespēja Pelnu trešdienā apmeklēt dievnamu un piedalīties dievkalpojumā, ikviens var veikt īsu Pelnu dienas liturģiju mājās. Ieteikumu liturģijas svinēšanai ģimenē atradīsiet šeit.

Radio Marija Latvija (RML) sadarbībā ar Katoļu Baznīcas informācijas aģentūru (KABIA), organziāciju “Caritas Latvija” un “Mieram Tuvu” tradicionāli piedāvā izdzīvot Lielo gavēni kopā, piedāvājot Gavēņa kalendāru. Tajā katru dienu būs fragmenti no pāvesta Franciska apustuliskās vēstules “Patris Corde”, kā arī dienas Svēto Rakstu fragmenti un priestera komentārs. Kalendāram var sekot līdzi RML un KABIA sociālo tīklu kontos, kā arī mājaslapās. Šeit var pieteikties, lai katras dienas impulsus un pārdomas saņemtu elektroniski savā e-pastā.

Gavēņa kalendāru bērniem ir sagatavojušas kustības “Pro Sanctitate” māsas. Kalendāru veido video materiāli, kurus papildina dažādi izaicinājumi bērniem. Tam var sekot līdzi kustības Facebook kontā vai arī saņemt elektroniski, rakstot uz e-pastu: liliane123@hotmail.com. Šeit ir ieskats pirmajā Gavēņa kalendāra dienā.

Laikā, kad visu laiku dzīvojam kā gavēnī, priesteris Ilmārs Tolstovs iesaka darīt labu,  pieaugt mīlestībā un ticībā. Viņa pārdomas par Lielo gavēni var lasīt šeit

Lai mums vērtīgs gavēņa laiks!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti