Zbigņevs Stankevičs: Dvēseles maltīte – lūgšana

Veidojot projekta “Tiecības” video materiālu, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs stāstīja, ka viņa ikdienas dzīvē ļoti svarīga ir ticības praktizēšana. Tieši tāpēc arhibīskapa ikdiena sākas ar dialogu ar Dievu.

Pēc pamošanās visu rīta cēlienu viņš velta sarunai ar Dievu, cenšoties atvērties un uzturēties Viņa klātbūtnē, pārdomāt savu dienu, sakārtot prioritātes, pārskatīt notikumus, kas dienas gaitā ir ieplānoti. Šāda dienas pārdomāšana Dieva klātbūtnē arhibīskapam palīdzot ieraudzīt patiesās prioritātes, nolemjot, kuri būs svarīgākie dienas darbi, bet kurus no tiem vēl var atlikt.

Runājot par lūgšanas veidiem, Z. Stankevičs kā ļoti efektīvu lūgšanu min dažu Svēto Rakstu teikumu atkārtošanu, kas sirdī ienesot mieru un palīdz saglabāt reālismu. Katram priesterim, tostarp bīskapam, ir arī obligātas ikdienas lūgšanas, kas iekļautas breviārā. Breviāra lūgšanas tiek sauktas arī par Stundu liturģiju, jo tās tiek praktizētās noteiktā diennakts laikā. Taču pamatu pamats visai dienai esot Svētā Mise, kuru arhibīskaps svin ik dienu.

Lai uzturētu attiecības un kontaktu ar Dievu visas dienas garumā, pastaigu laikā arhibīskaps cenšas lūgties Rožukroņa lūgšanu, brīvajos brīžos izlasīt kādu Bībeles fragmentu, kā arī veltīt laiku garīgas literatūras lasīšanai. Viņš salīdzina lūgšanu ar ēšanu – ja mūsu miesas uzturēšanai ik dienu ir nepieciešams vairākas reizes dienā paēst, tad dvēseles uzturēšanai vairākas reizes dienā tā ir jāpabaro ar Dieva klātbūtni. Z. Stankeviča ikdienā svarīgākā dvēseles maltīte ir no rīta.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstāka spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Video sēriju veido sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu baznīcai piederošu personu liecības par ticības nozīmi viņu ikdienā, tās ietekmi uz viņu personību un dzīvi.

Palīdzi mums veicināt Latvijas garīgo atdzimšanu un atbalsti projekta īstenošanu Ziedot.katolis.lv!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti