Turpmāk dievkalpojumu tiešraides arī vietnē Katolis.lv

Sākot ar Palmu jeb Pūpolu svētdienu, vietnē katolis.lv būs pieejama informācija par Latvijas katoļu draudžu aktivitātēm sociālajā tīklā Facebook. Tā kā arvien vairāk baznīcu nodrošina Svētās Mises video pārraidi, vēlamies arī mūsu lasītājiem apkopotā veidā sniegt šo informāciju, īpaši tiem, kas nav reģistrēti sociālajos tīklos. Esam izveidojuši jaunu sadaļu “Facebook Live”, kurā turpmāk tiks pārraidīti dievkalpojumi, kā arī būs apskatāma cita informācija, ko draudzes publicē Facebook kontā. “Facebook Live” meklējiet sadaļā Aktualitātes.

Lai arī šogad ticīgajiem būs plašākas iespējas apmeklēt dievkalpojumus klātienē, tomēr apzinoties, ka daudziem šādas iespējas nebūs slimības vai citu iemeslu dēļ, vēlamies ikvienam, īpaši svētku laikā, palīdzēt piedzīvot šo kristiešiem tik būtisko svētku liturģiju un prieku vismaz attālināti. Plānots, ka ar laiku šajā sadaļā varēs sekot līdzi arī citu draudžu Svētās Mises tiešraidēm.

Tiem ticīgajiem, kuri svētku laikā dievkalpojumus apmeklēs, Latvijas Bīskapu konference vēlas atgādināt par norādījumiem ticīgo dalībai svētku dievkalpojumos, ņemot vērā pastāvošos epidemioloģiskos ierobežojumus. Spēkā paliek divu metru distances ievērošana, roku dezinfekcijas nepieciešamība, mutes un deguna aizsegu lietošana, kas ticīgajiem un kalpotājiem jālieto visu dievkalpojuma laiku. Katrā dievkalpojumā vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 20 % no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra (vairākas ieejas un izejas no telpām, labierīcības); vienam apmeklētājam ir jāparedz ne mazāk kā 10 m2 no publiski pieejamās telpas. Apmeklētājiem ir jābūt publiski pieejamai informācijai par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties baznīcā dievkalpojuma laikā. Reliģiskās darbības veikšanas vietas darbu var uzsākt ne agrāk kā plkst. 6.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 20.00,  izņemot Lieldienu vigīliju (naktī no 3. aprīļa uz 4. aprīli), kad darbu var beigt ne vēlāk kā līdz plkst. 01.00. Jāatgādina, ka ierobežojumi var mainīties, ja krasi mainīsies epidemioloģiskā situācija valstī.

Novēlam visiem ticīgajiem gaišus un cerības pipildītus Kristus augšāmcelšanās svētkus!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti