Aprīļa „Vēstnesī“ par Covid-19 izraisīto krīzi Baznīcā, draudzē, dzīvē

Iznācis žurnāla „Katoļu Baznīcas Vēstnesis“ aprīļa numurs, kurā šoreiz ir daudzi raksti par Covid-19 laiku, jo izdevuma numura tēma šoreiz ir „Krīze Covid-19 laikā“. Redaktora slejā žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta: „Covid-19 pandēmijas ierobežojumi ir apklusinājuši kultūras un izklaides dzīvi. Paldies Dievam, Latvijā dievkalpojumi var notikt un, ievērojot ierobežojumus, cilvēki var tos arī apmeklēt. Tomēr tik daudz kas Baznīcas dzīvē šobrīd vairs nenotiek. Gaidāmo notikumu kalendārā rēgojas milzīgs tukšums. Kad viss būs beidzies, kādi mēs atgriezīsimies baznīcā? Un vai visi atgriezīsimies? Un ko mēs būsim pārvērtējuši un sapratuši? Ko gribēsim mainīt? Kādi mēs iziesim no šīs krīzes?“

Numura tēmas ietvaros uz jautājumiem, kas saistīti ar iespējamo krīzi pandēmijas apstākļos, atbild apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Petars Antuns Rajičs. Žurnālā trīs priesteri – Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzes prāvests Modris Lācis, Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels MIC un Auces draudzes prāvests Uldis Cēsnieks – stāsta par to, kā šis laiks tiek pavadīts, kāds ir cilvēku noskaņojumus viņu draudzēs. Ilze Maskalāne rakstā “Būt vai nebūt Svētajai Misei mājsēdes laikā” dalās par savu pieredzi Covid-19 laikā Francijā, savukārt Evija Puķe-Jansone raksta par jēgas meklējumiem krīzē.

Aprīļa numurā lasītāji atradīs vēl vairākus interesantus rakstus ierastajās rubrikās, piemēram, rubrikā „Stūrakmens“ priestera Dmitrija Artjomova MIC rakstu “”Katoļi par” vai “katoļi pret”?” par dzēšanas kultūru pašu katoļu vidū, Daces Stirānes reportāžu no Jaunjelgavas draudzes rubrikā „Mana draudze, Pētera Bankovska rakstu „Putnu atlanti“ rubrikā „Kultūra“ un citus. Pieminot 24. martā mūžībā pāragri aizgājušo priesteri Gati Mārtiņu Bezdelīgu, žurnālā ir apkopotas Liepājas diecēzes bīskapa Viktora Stulpina, dažādu priesteru, cilvēku, kuru dzīves ceļi kādā brīdī bija krustojušies ar mūžībā aizgājušo priesteri, atmiņas un stāsti. No šī gada janvāra Rīgas arhidiecēzē ir cilvēks, kas nodarbojas ar jauniešu darba koordinēšanu. Konkursā par koordinatori tika izvēlēta Anda Aleksandrova. Intervijā A. Aleksandrova stāsta par to, kas ietilpst jauniešu darba koordinatora pienākumos, kādus viņa redz mūsdienu jauniešus un kādas idejas kopā ar viņiem vēlas īstenot.

Iegādājieties „Katoļu Baznīcas Vēstnesi“ savu draudžu grāmatu galdos, pasūtiet to Latvijas Pastā un lasiet šos, kā arī citus tajā iekļautos rakstus!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti