Arhibīskapa meditācija ekumeniskajā Krusta ceļā

Šodien pl. 11 Vecrīgas ielās notika tradicionālais ekumeniskais Krusta ceļš, kurā valstī noteikto ierobežojumu dēļ interesenti piedalīties varēja attālināti. Krusta ceļā devās Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš bija sagatavojis meditāciju pēdējai – astotajai – Krusta ceļa apstāšanās vietai, kurā tika pārdomāta Kunga pienaglošana pie krusta. Turpinājumā piedāvājam arhibīskapa meditācijas tekstu. 

Ja kviešu grauds, iekritis zemē, nenomirs, tas paliks viens, bet, ja nomirs, tas dos daudz augļu. (Jņ 12,24)

“Nedomājiet vairs par seniem notikumiem un neievērojiet to, kas jau sen bijis! Redziet, Es veikšu ko jaunu, tas jau parādās, vai jūs to neredzat? Es likšu rasties ceļam tuksnesī un upēm vientuļās kailatnēs” (Jes 43, 18 – 19)

Pirmais slānis: Zaudējums. Šķiet, ka te būs Jēzus dzīves stāsta beigas. Nāve. Kristus atdevis sevi visu, atteicies no visa.

Otrais, dziļākais, garīgais slānis: Šai Kristus nāves notikumā manifestējas Dieva mīlestība uz cilvēkiem, jo mēs zinām, ka šis notikums ir jāskata Jēzus iepriekš teikto vārdu un Lieldienu rīta notikuma gaismā. Jēzus mirst, lai es varētu dzīvot bez grēka smaguma uz sirds. Viņš ņem uz sevi manu grēku smagumu, tie viņu nogalina, bet augšāmcelšanās fakts liecina, ka Lieldienu rītā šī grēka vara tiek uzvarēta. Līdz ar to krusts kļūst par uzvaras zīmi, par simbolu uzvarai pār ļaunumu.

Trešais, eksistenciālais slānis: Ko paveic krusts manā dzīvē, manās attiecībās? Jēzus nāves un augšāmcelšanās perspektīvā katrs zaudējums kļūst par jaunu sākumu, par cerības atjaunotnes vietu. Ja zaudējuma un sakāves situācijā Tavā sirdī ir atvērtība uz Jēzus Kristus krustu, tad tas ir brīdis, kad Dievs kā mīlošs Tēvs pieskaras Tavas būtības dziļumiem un Tevi pārņem mīlošā Dieva Tēva maigums.

Tu vari teikt: bet pagātni nevar atgriezt, esmu tik ļoti savainots caur daudzajiem manas dzīves zaudējumiem un vilšanām. Atbilde ir šāda: identificēšanās ar šiem ievainojumiem un turēšanās pie tiem mūs sasaista, dara nebrīvus, tas nav mūsu īstais Es. Ej dziļāk! Atdod šai pašā brīdī mīlošā Dieva Tēva rokās katru no šīm situācijām un viņš Tevi svētīs caur katra tavas dzīves posma ievainojumiem un tas kļūs par jaunu, cerība pilnu sākumu. Šajās sāpju pilnajās vietās sāks pulsēt Kristus augšāmcelšanās noslēpumainā realitāte, Dieva mīlestības manifestācija, tās dziedinošais spēks.

Ekumeniskā Krusta ceļa video ierakstu vēl var pagūt noskatīties Rīga Tv 24, Ekumeniskais Krusta ceļš un Katolis.TV Facebook kontā. 

KABIA; Foto: Ekrānšāviņš no Krusta ceļa video

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti