Dievkalpojumu tiešraides Lieldienu laikā būs arī komerctelevīzijās

Šodien Latvijas Republikas Ministru kabinets (MK) pieņēma lēmumu piešķirt līdzekļus Tieslietu ministrijas sagatavotajam priekšlikumam par iespēju tradicionālo kristīgo konfesiju Lieldienu dievkalpojumus pārraidīt virszemes televīzijas kanālos un radio. Projektam piešķirti līdzekļi nepilnu 28 000 eiro apmērā, tādā veidā dodot iespēju nodrošināt dievkalpojumu tiešraides komerciālajos telekanālos: ReTV, TV 24 un jaunizveidotajā kanālā TV4, kas šodien sācis darboties.

Lieldienu laikā luterāņu dievkalpojumu tiešraides tiks nodrošinātas kanālā ReTV, baptistu – TV 24, bet katoļu un adventistu – TV4. Kā informēja KatolisTV projekta vadītājs Siguldas draudzes prāvests Rihards Rasnacis, šajā kanālā tiks translēti dievkalpojumi no Siguldas katoļu draudzes. Šodien, Lielajā Ceturtdienā, pl. 19 TV4 tiks translēts Kunga pēdējo vakariņu dievkalpojums, Lielajā piektdienā pl. 15 būs Kunga ciešanu dievkalpojums, Klusajā Sestdienā pl.19 tiks translēts Lieldienu vigīlijas dievkalpojums, bet Lieldienu rītā pl. 9 – Kristus augšāmcelšanās Svētā Mise. Vigīlijas dievkalpojuma un Svētdienas rīta Svētās Mises tiešraides noslēgumā tiks dota arī tradicionālā svētība ēdienam Lieldienu maltītei.

TV4 ir izveidojusi SIA „4.vara“. kas līdz šim īstnenoja projektu tiesraides.lv un Sportacentrs.com. TV4 veidotāji norāda, ka šīs televīzijas „saturu galvenokārt veidos Latvijā notiekošu pasākumu, konferenču un koncertu tiešraides un ieraksti“.

„TV4 piedāvājums ir uzvarējis Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursā un no šī gada 1.aprīļa tiks izplatīts bezmaksas virszemes apraidē un būs pieejams arī ikvienā kabeļoperatora (Tet Helio!, Baltcom, LMT, utt.) pamatpakā. Paredzams, ka TV kanāls būs pieejams vismaz 95% Latvijas mājsaimniecību,“ raksta kanāla veidotāji.

Tieslietu ministrija ir noslēgusi līgumu ar Katoļu baznīcas informācijas aģentūru (KABIA), kas tiešraides koordinēs, sekojot līdzekļu tālākai novirzīšanai pakalpojumu sniedzējiem.

Šajā ziņā atradīsiet informāciju arī par citām iespējām sekot līdzi dievkalpojumu tiešraidēm no dažādām Latvijas draudzēm un Vatikāna.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti