Bīskapa Sloskāna 40. nāves atceres gadadienā piemiņas pasākums tiešsaistē no Beļģijas

Pirms 40 gadiem, 1981. gada 18. aprīlī, Luvenā, Beļģijā, mūžībā devās godināmais bīskaps Boļeslavs Sloskāns. Pieminot šo notikumu, svētdien, 18. aprīlī, būs iespējams attālināti piedalīties īpašā Svētajā Misē, kas tiks svinēta Beļģijā (collégiale de Ciney).

Boļeslavs Sloskāns dzimis 1893. gadā Stirnienē. 1917. gadā Pēterburgā iesvētīts par priesteri, kalpojis Krievijā vajāšanu laikos, 1926. gadā Maskavā slepeni iesvētīts par bīskapu un strādājis Minskas – Mogiļevas diecēzē Baltkrievijā. Viņa bīskapa devīze bija Hostia pro fratribus – Upuris par brāļiem.

Čekas nepatiesi apsūdzēts, apcietināts, spīdzināts un izsūtīts uz Solovku salām un Sibīriju, 1933. gadā, samainīts pret padomju spiegu, atgriezies dzimtenē. 1944. gadā pēc vācu varas rīkojuma spiests atkal doties trimdā – uz Vāciju un tad uz Beļģiju. Izcils garīgais audzinātājs un iedvesmotājs jauniešiem, skolotājiem, topošajiem priesteriem. Piesaistījis mecenātus trimdas studentu izglītības iegūšanai, piedalījies sabiedriskajā dzīvē, Vatikāna II koncila delegāts. Mūžībā devies 1981. gadā Lēvenā, Beļģijā. 1993. gadā pārapbedīts Aglonas Dievmātes altāra pakājē.

2004. gadā pāvests Jānis Pāvils II ar dekrētu pasludināja bīskapu par godināmu, kas nozīmē, ka viņa tikumi ir atdarināšanas vērti. Šobrīd turpinās process, lai pasludinātu bīskapu Sloskānu par svētīgo.
Tiešsaistes parsākums un dievkalpojums svētdien, 18. aprīlī, norisināsies pl. 11.30 pēc Latvijas laika. Pasākums notiks dažādās valodās un to organizē B. Sloskāna beatifikācijas postulātors priesteris Paskāls Marija Jerumanis. Pasākumam tiešsaistē līdzi varēs sekot ŠEIT.

KABIA  

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti