Daiga Upeniece: Garīgums, mīlestība, Dievs mājo cilvēka sirdī

Katoļu baznīcas informācijas aģentūras (KABIA) projekta “Tiecības” noslēdzošajā video sižetā savās pārdomās par garīguma vietu un nozīmi cilvēka dzīvē dalījās Mākslas muzeja “Rīgas Birža” vadītāja Daiga Upeniece.

Rīgas Biržas vadītāja uzsver, ka katram cilvēkam esot dota brīva griba un dzīvība, bet tikai no katra cilvēka esot atkarīgs, kā visu saņemto viņš liks lietā – vai spēs augt, vai arī saņemto izniekos, vai spēs dzīvot mīlestībā un sirds dzidrumā.

Video ietvaros D. Upeniece skaidro, ka garīgums, viņasprāt, mājojot katra sirdī. Tas neesot skaļš un agresīvs, jo ar garīgumu cilvēks runājot ar sevi pašu, ar Dievu, ar saviem tuvākajiem. Garīgums neesot tā lieta, kuru cilvēks iznes ārā, sabiedrībā. Tāpat viņa uzskata, ka ikvienam cilvēkam esot dota iespēja kļūt par “Dieva mīļoto”. Ņemot vērā, ka vārda “mīļotais” sakne ir “mīlestība”, muzeja vadītāja skaidro, ko viņai nozīmējot mīlestība.

Pēc viņas sacītā, mīlestība esot katra cilvēka esības centrs, tā mājojot sirdī. Sirdī esot mājvieta arī Dievam. Tieši tur mājojot arī cerība un ticība. Par vienu no skaistākajām mīlestības formām D. Upeniece uzskata tuvākmīlestību, caur kuru esot iespējams ieraudzīt un piedzīvot arī Dieva mīlestību.

Runājot par dzīvi, D. Upeniece skaidro, ka tas esot īss mirklis attiecībā pret mūžību, pret kuru katrs varot citādi attiekties. Attieksmi pret dzīvi viņa salīdzina arī ar attieksmi pret Svētajiem Rakstiem. Svētos Rakstus katrs varot lasīt ļoti dažādi – caur savu ego, sava prāta konstrukcijām vai arī ieticot Rakstiem. Tas nozīmē, ka cilvēkam esot dota izvēle palikt savā ego līmenī vai arī atvērties un ieticēt,  ne tikai lasīt, bet arī izlasīt, ne tikai redzēt, bet arī ieraudzīt. D. Upeniece pauž pārliecību, ka cilvēkam esot jāietic, lai viņam atvērtos Dieva pasaule, lai viņš varētu doties uz priekšu, sākt spodrināt savu dvēseli. Šis ceļš varot būt ilgs, katrs solis varot būt vien milimetru garš, bet “tas ceļš ir jāsāk iet, ir vienmēr jāsper kāds solis”.

Sociālo mediju informatīvās kampaņas “Tiecības” mērķis ir aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstāka spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Projektu veido 12 video sērijas, kurās garīdznieki un sabiedrībā pazīstami cilvēki stāsta par savām attiecībām ar Dievu un ticības nozīmi viņu dzīvē.

Visus līdz šim publicētos video sižetus vari noskatīties ŠEIT!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti