Priesteris Juris Škapars turpmāk kalpos arī Valmieras un Rūjienas draudzē

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs ir pieņēmis līdzšinējā Valmieras, Rūjienas, Alojas un Sedas draudzes prāvesta Laura Malnača 2021. gada 18. jūnijā parakstīto lūgumu uz laiku pārtraukt priestera kalpojumu un doties t.s. “sabata gadā”. Ar 25. jūniju priesteris L Malnačs ir atbrīvots no visiem pienākumiem diecēzē.

Par Valmieras un Rūjienas draudzes prāvestu ar 25. jūnija nominātu tiek iecelts priesteris Juris Škapars, kurš joprojām turpinās arī aprūpēt Smiltenes draudzi un kalpot par kapelānu Zemessardzē.
25. jūnijā Valmierā arhibīskapa vadībā kopā ar Valmieras dekānu Rihardu Rasnaci, J. Škaparu un pieciem draudzes pārstāvjiem notika sapulce, kurā pārrunāja Valmieras draudzes aktualitātes un plānus.

Jauno prāvestu Juri Škaparu Valmieras draudze satiks Svētā Pētera un Pāvila svētkos, 29.jūnijā, plkst. 18.

Sabata gads jeb “sabaticum” ir oficiāls, garāks prombūtnes periods (ilgums ir individuāli nosakāms) priesterim, lai viņš varētu veltīt laiku pārdomām un garīgai, pastorālai, teoloģiskai vai personīgai izaugsmei. Ir garīdznieki, kuriem nepieciešams pārtraukt ierasto ikdienas kalpošanu, lai pārdomātu savu aicinājumu, apzinātos savas harizmas un gatavotos jauniem pienākumiem vai pieņemtu kādus citus svarīgus lēmumus dzīvē.

Priesterim ir tiesības uz regulāro atvaļinājumu, kura mērķis ir atpūta un rekreācija, kā arī uz veselības uzlabošanas atvaļinājumu (ilgums ir atkarīgs no vajadzības). Arī teoloģisko studiju veikšanai priesteris var pārtraukt pastorālo kalpošanu uz ilgāku laiku.

Valmieras dekāns Rihards Rasnacis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti